Oon täs viimeaikoina miettinyt et onks se tosiaan ihan utopiaa, et olis mahdollista löytää iso mies joka myös itse haluais ison naisen.. Just niinkuin tos tv-sarjassa mike&molly.. Lyhytaikasen kokemuksen myötä tuolt treffit-palstaltakin niin mies voi ite olla just sitä mitä haen 180cm ja 100 kiloo joskus paljon isompikin mut sit itse kumminkin haetaan jotain 150cm/50kg hentoja kukkasia. Pitää varmaan tyytyä vaan kattelemaan tota sarjaa:D
Isot ihmiset niinkun Mike&Molly
sanni_901
565
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos on 150 senttiä pitkä mutta painaa 50 kiloa, ei ole kyllä hento kukkanen vaan lihapallero. Söpö ja pieni ehkä mutta pyöreä.
Nuo numerot antavat painoindeksiksi 22, eli normaalipainon. Vaimo on muutaman sentin pidempi ja painaa pari kiloa vähemmän ja vyötärönympärys on 58 senttiä. En menisi lihapalleroksi sanomaan edes ilkeyksissäni. Enkä sanoisi noilla sinunkaan ilmoittamissasi mitoilla.
Noin lyhyessä mitassa pari senttiä lisää ja pari kiloa vähemmän tekeekin ihmeitä. Vaimossasi näkyisi jo parin kilon lihominen selvästi.
22 on normaalipainoisen painoindeksi, ok. Hoikka on lähempänä kahtakymmentä, Suomessahan normaalipaino ei tarkoita hoikkuutta.
Lihapallero-termi on muuten Jersey Shoresta mukaeltu, Snooki ja Geena sanoivat itseään lihapulliksi. Snookihan oli tytöistä kaunein. Ei nyt enää yhtä hyvän näköinen kun laihdutti liikaa lapsensaannin jälkeen. Siinä hyvä esimerkki naistyypistä, jolle pieni pyöreys sopii.
Jos mies 180 cm pitkä ja painaa 100 kiloa, niin aivan varmasti kelpaa pullea nainen. Pulleat naiset ovat usein hauskempia ja estottomampia kuin painonvartijat, jotka rautakanki perseessä vahtivat kaloreita.