Samat naiset vuosikausia treffipalstalla

Mistä johtuu että samat naiset roikkuu vuosikausia tuolla suomi24 treffipalstalla. Enkä nyt puhu yhdestä tai kahdesta vuodesta, vaan jopa yli viidestä vuodesta... Ja kuitenkin profiilit on aktiivisia, maksettuja, kuvat vaihtuu yms. Niitten profiilien on pakko olla jotain feikkijuttuja tai sitten ne naiset vaan on todella syrjäytyneitä trolleja.
20396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Kuin sinä sen tiedät, jos et ole itse siellä roikkunut aktiivisena vuosikausia? ;)

Itsellä esim. vuoden vanha profiili. Useita kuukausia on ollut suljettuna välilä.

Äänestä

Profiili roikkuu vuosikausia, koska ei ole löytänyt sopivaa. Käydään harvakseltaan treffeillä jne.
Se joka huomaa jonkun olleen nettideitissä vuosikausia tietää itsekin olleensa siellä vuosikausia.

Äänestä
  • Näin juuri on käynyt omalla kohdallani. Tulin Suomi Treffeille 2010. Alkuun aina välillä lopetin profiilini kokonaan ja aloitin toisella nimellä uuden, koska sillä tavalla pääsi "uudet profiilit" -galleriaan ja sai enemmän vastauksia kuin pysymällä pitkään samalla nimimerkillä, jolloinka vastauksia ei välttämättä saanut päivä- tai viikkokausiin.

    Nykyään en enää jaksa säätää ja olen pidempään pitänyt samalla nikillä. Vaihdan kuvia välillä jos saan otettua sellaisen kuvan jonka tekee mieli laittaa esille. Tekstissä olennaiset kohdat pysyvät jotakuinkin samoina (harrastukset jne.)

    Jostain syystä kotiseudultani ei tule juuri ollenkaan vastauksia ja oman ikäisiltäni miehiltä myös varsin nihkeästi. Ihan turhaa touhuahan tämä on. Joskus tulee jonkin aikaa vaihdeltua viestejä jonkun sellaisen kanssa joka ei vaan kertakaikkiaan kuulu kohderyhmääni, että kai tämä sitten pitäisi ajatella kokonaan jotain chattia tai foorumia vastaavaksi asiaksi tämä netti"deittailu".

    Pari kertaa vuodessa olen kyllä ihan oikeille treffeillekin päätynyt. Sen useampi mies ei tunnu tarpeeksi kiinnostavalta niistä harvoista jotka voi ottaa vakavasti.

    En tiedä kauanko täällä roikun. 50-vuotiaaksi?

    Äänestä

Naisille tulee moninkertaisesti treffipyyntöjä. Miehet joutuvat tyytymään heikomman näköisiin, yh:hin ja huonommin koulutettuihin.

Äänestä

Aloittajan kanssa olen samaa mieltä, monet miestenkin profiilit ovat olleet siellä roikkumassa jo vuosia. Kun itse olen aktiivinen vain silloin tällöin, tällä tarkoitan sitä, että laadin uteliaana profiilin ehkä kerran vuodessa ja pidän sitä aktiivisena vain 2 viikkoa, ihmettelen noita ikivanhoja naamoja.

Itse väsyn jo parissa viikossa tuohon "peliin ja leikkiin", joka ei johda yhtään mihinkään, ja häippäisen normielämään taas takaisin. Puhun nyt ikääntyneemmistä, 50 sarjalaisista. Mistä muuten näkee, milloin profiili on luotu?

Äänestä
  • No onko se nyt mikään helvetin kumma jos miehillä onkin profiilit vuosikausia kun 1% naisista vastaa ja niillekään ei kelpaa, toinen juttu naisilla jotka treffailee viikon jokaisena päivänä ja silti ei muka sitä herra ihanaa löydy, aika kummallista.

    Äänestä

  • dfgdfhgdfg kirjoitti:

    No onko se nyt mikään helvetin kumma jos miehillä onkin profiilit vuosikausia kun 1% naisista vastaa ja niillekään ei kelpaa, toinen juttu naisilla jotka treffailee viikon jokaisena päivänä ja silti ei muka sitä herra ihanaa löydy, aika kummallista.

    Ehkäpä herra ihanat eivät pidä netissä deittiprofiilia. Miksi pitäisi, kun flaksi käy muutenkin.

    Äänestä

  • Itse olen sellainen multitalentti että pystyn hakemaan seuraa samaanaikaan sekä netissä että "normielämässä". :)
    Profiili on ollut pitkään esillä ja jos jotain ei kiinnosta juuri sen takia niin mitä sitten?
    Haenhan sellaista jota kiinnostan juuri sellaisena kuin olen. Juuri omalla profiilillani. En jaksa pelailla.

    Äänestä

Vastaus alkuperäiseen kysymykseen on, ettei noista naisista ole mihinkään muuhun. Itsekeskeisiä suhde-luusereita...

Äänestä
  • Herra ihania ei ole, ja sitten naisten pitäisi kyetä onnistumaan herra retaleiden tai reppanoiden kanssa? Ei kai se mikään ihme ole jos mieluummin on yksin, kuin retaleen kanssa?

    Kuka neropatti senkin Luojan lain on keksinyt että jos tarjolla on pelkkää kuraa niin sieltä on kumminkin pakko joku ottaa ja sen kanssa pariutua?

    Äänestä

  • äh. kirjoitti:

    Herra ihania ei ole, ja sitten naisten pitäisi kyetä onnistumaan herra retaleiden tai reppanoiden kanssa? Ei kai se mikään ihme ole jos mieluummin on yksin, kuin retaleen kanssa?

    Kuka neropatti senkin Luojan lain on keksinyt että jos tarjolla on pelkkää kuraa niin sieltä on kumminkin pakko joku ottaa ja sen kanssa pariutua?

    Siks kun naiset nirsoilee ja etsii vaan jotain suber komeaa miestä. Tavallisen miehen ei kannata treffailla kun naiset ei halua koskaan omantasoista.

    Äänestä

  • mies. kirjoitti:

    Siks kun naiset nirsoilee ja etsii vaan jotain suber komeaa miestä. Tavallisen miehen ei kannata treffailla kun naiset ei halua koskaan omantasoista.

    Usein ne miehet jotka kuvittelevat itsestään olevansa jonkun naisen "tasoisia" nimenomaan eivät sitä ole. Jos esim. naista 10 - 30 v vanhempi mies lähestyy naista, niin millä helkkarin ilveellä tuo mies kehtaa edes kuvitellakaan olevansa samantasoinen ko. naisen kanssa?

    Miehille jostain elämän varrella kehittyy jotenkin ihmeellisen pöhöttynyt ego. Naiset sensijaan nuoresta asti oppivat arvostelemaan kehoaan, persoonaansa ja saavutuksiaan alakanttiin, eli itsetunto on aika huono hyvin monella naisella. Mutta kun ikää kertyy tarpeeksi, kyllästyy sietämään jonkun urpon kotkotuksia, itsetunto kohoaa ja ei vaan jaksa enää itseään täynnä olevien miesten harhoja tasostaan.

    Äänestä

Kyl se vaan on niin että molemmissa sukupuolissa on niitä joilla on korkeat vaatimukset ja kun niistä ei suostuta joustamaan niin ollaan mieluummin yksin. En mä nää oikeestaan muuta syytä miks joillakin on profiilit siellä niin kauan.

Äänestä

Liian suuret odotukset molemmin puolin, kyllä.
Ja sellainen kumma yliolkaisuus, joka ei lupaa hyvää alkua.

Huvittavaa on huomata, miten eri puolilta Suomea olevat miehet vastaavat aivan eri tavoin. Olen nykyisin maalainen ja saan kivoimmat tyypit kommunikoimaan juuri syrjäseuduilta. Etelän miehet ja varsinkin Uudeltamaalta olevat ovat aivan kummaa sakkia, pitävät itseään jonain jumalaisena vissiin. Olen keskeltä Hesan kantakaupunkia muuttanut omavarainen vapaa sielu, joten hiemankos naurattaa :) En enää kelpaa heille, hah.

Äänestä

Niin siinä käy, kun suhteellisuuden taju valuu jalkoväliin.
Miten kohdata sellaista, jota ei ole, kuin saduissa.

Äänestä

Kyllähän se näillä ammattilais nettideittailija naisilla vain testaavat omaa kysyntää ja nostavat sillä sitä itsetuntoaan.

Luulis että on kyllästynyt ja leipääntynyt aloittamaan aina sen uuden jutun kanssa niillä samoilla vanhoilla jutuilla mutta senpä takia nämä viestitkin on näiltä muutaman sanan viestejä.
Kirjoittelukavereita tuolla vuosien jutuilla vain haetaan...

Ehken miehet hakee sitä seksiseuraa ja levittelee niitä verkkojaan ja luo niitä mahdollisuuksia.

Ei mitään näillä mennään nettimaailmassa ja itse pitää ne jyvät karsia akanoista.

Äänestä

Niin se aika kiitää, kun oikeasti 59 vuotias nainen,
kertoo esittelyssään olevansa 50 kymppinen. Eikö sitä
profiilitekstiä voi päivittää välillä.

Äänestä

Miehetkin valehtelevat ikänsä, Tiedän erään, joka on laittanut profiiliinsa itsensä vuosia nuoremmaksi.
Jostain luin, että 99% miehistä hakee pelkkää seksiä. Missä ne muut ovat?

Äänestä
  • ''Missä ne muut ovat?''

    Tässä on yks. Enkä usko että 99 % miehistä hakee pelkkää seksiä. Kyl se lukema on pienempi mutta kuinka paljon pienempi niin siitä en osaa sanoa.

    Äänestä

Se oli jossakin lehdessä vain

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tumppu-joosep kirjoitti:

Mistä johtuu että samat naiset roikkuu vuosikausia tuolla suomi24 treffipalstalla. Enkä nyt puhu yhdestä tai kahdesta vuodesta, vaan jopa yli viidestä vuodesta... Ja kuitenkin profiilit on aktiivisia, maksettuja, kuvat vaihtuu yms. Niitten profiilien on pakko olla jotain feikkijuttuja tai sitten ne naiset vaan on todella syrjäytyneitä trolleja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu