Pudotan painoa reilusti

Mr.Big

Olen nyt ollut nutriletillä viikon neljällä suklaa vlcd-pussilla päivässä. Rupean syömään sen 5 pussia päivässä vkl jälkeen, kun käyn ostamassa isomman satsin kerralla.

Ekat päivät vitutti. Päivät 3-5 heikotti ja väsytti todella paljon, mutta sitten tuli päivät 6-7 ja olikin jo tosi energinen olo ja töissäkin jaksaa taas painaa. Nyt ei ole enää nälkää eikä mielihaluja. Syön pelkästään noita vlcd-pusseja ja juon vettä pitkin päivää ainakin nyt ekat 4viikkoa, mutta luultavasti vielä paljon pidempään. Jossain vaiheessa vaihdan nutrit normaalin terveyshuttuun, kun aloitan treenaamaan kovaa.

Kun aloitin laihdutuksen, niin painoa oli miehekkäät 134kg. Olen nyt tässä pari päivää tehnyt kyykkyjä omalla painolla, sekä punnerrellut ja nyt tuntuu, että jaksaa jo ihan hyvin tehdä liikkeitä. Viikonloppuna lähden tekemään ensimmäisen juoksu/kävely lenkin, jos on hyvät kelit.

Pudotan painoa ainakin alle 100kiloon nyt yhteen menoon.

Huom. en yritä pudottaa painoa vaan pudotan sitä!
Kiitos ja näkemiin!
ps. käyn välillä kirjoittamassa tänne jotakin, jos vaan löydän enää ketjuni=)

11

393

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mr.Big

      Päivä 10 alkaa. Eilinen ilta oli paha ja sai purra hammasta toden teolla, mutta pysyin tiukkana...tietysti. Kyllähän nuo perjantait ja lauantait tulevat olemaan jatkossakin sellaisia koetinkiviä, kun on tottunut silloin käymään kavereiden kanssa elokuvissa, syömässä ja baareissa. Mutta eiköhän niistä selvitä, kun kunnolla vaan psyykkaa itsensa valmiiksi. Toivottavasti ei samanlaista tunteiden myllerrystä tule ihan heti uudestaan, kun tuo eilinen=).

      Aloituspainohan oli 134,5kg eikä 134kg, niin kuin olin näköjään virheellisesti laittanut edelliseen postaukseen.

      Nyt aamupaino 126.8kg eli tiputusta -7.7kg ja bmi tippunut myös -2.35

      • Kuhan jysyn

        Miten nää lasket???

        20.2.2014 19:27
        22.2.2014 09:18

        Tekee kaksi päivää..Ei yhdeksää eikä kymmentä..


    • Mr.Big

      Oho olinpas unenpöpperössä aamulla. Nyttenhän on siis vasta 9 päivä menossa=)

    • Mr.Big

      Ensimmäinen Kävely/kevyt hölkkä 6.3km
      kesto : 01:01:25
      Matka: 6.32km
      keskivauhti: 9:43/km
      keskinop. : 6.2km/h
      max. nop. : 10.0km/h
      energia : 601kcal

      Eihän se kovin helppoa etenemistä ollut mutta ihan odotettavassa=) Hiljalleen hapenotto siitä sitten paranee ja sitä kautta myös hölkkä.

      • Ikuinen pullukkako??

        Hienosti oot saanu painoa pois...mä aloitan huomenna ja pussikuurin...pakko alkaa kun tuntuu et muuten ei tää homma etene...mulla pitää olla selvät ruoat mitä syön tai ihan varmasti lankean herkkuihin...pudotusta edessä -15 kiloa...vähintään...mutta jos ees sen verran sais pois ja pidettyä saavutetun painon ettei taas alkaisi jojoilua...mutta huomenna alkaa mun yritys....toivotaan parasta :)


    • Mr.Big

      No mullahan tulee painoa sit takasin, kun ruoka vaan on niin hyvää=) En juurikaan herkkuja edes syö. mutta muuten annoskoko on aivan liian suuri.

      Mutta nyt pudotetaan ja sitten taas eletään täysillä ainakin se pari vuotta=)

    • mmmiiaa

      Heissan!

      Täällä myös yksi pyöree neitokainen aloittelee pussikuurin huomenna!:)

    • Mr.Big

      Siinä oli sukulaisia kylässä viikon verran ja tuli pikkusen piettyä "paussia". Muutama kävelylenkki tuli kyllä tehtyä mutta ei juuri muuta.

      Nyt taas vedetään täysillä.

      • Fatzo Lady

        Minäkin liityn huomenna mukaan joukkoon kapenevaan!


    • Mr. Big

      Nyt on pyörä kunnossa ja voi aloittaa tekemään työmatkat pyörällä. Tuleehan siinäkin jo edes 20km päivässä liikuntaa kuin itsestään.

      Nyt lähden lenkille---->

    • Mr.Big

      jibbii 113.7kg eli pudotusta tänän mennessä noin 20kiloa=)

      Kuukauden päästä pitäisi lähteä kaukomatkalle. Saas nähdä miten tulee lomaillessa oltua, mutta nyt lenkille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      105
      1284
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      777
    3. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      691
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      47
      667
    5. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      118
      551
    6. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      30
      531
    7. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      32
      516
    8. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      182
      498
    9. Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!

      Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi
      Viihde ja kulttuuri
      23
      497
    10. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      59
      483
    Aihe