Sinä komea mies. Miksi?

Petyin sinuun, taidat olla selkärangaton. Vaikutit fiksummalta. Ihastuin kuvaasi ja olemukseesi ensikatseella. Haaveilin jo meistä. Toivottavasti joku päivä tavataan sattumalta jossain. Menetit paljon.
12536
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Niinpä,muttet sanonut mitään kiinnostuksestasi ja luulin ettet ole. Hymyillään kun tavataan, jospa kuitenkin...

Äänestä

en menettänyt mitään.

Äänestä

Voi elämä, näitä aloituksia..Onneksi tollous ei tartu.

Äänestä

Olen kaikkea muuta, kuin selkärangaton.
Olen sinua vahvempi sekä fyysisesti, että henkisesti. Sekä paljon paremman näköinen. Mitään ihastusta en sinuun kokenut. Olet minulle tyhjänpäiväinen.
Kulostaa varmaan kylmältä, mutta haluan ensiluokkaisen naaraan. En sinua.

Äänestä

Se on katsos se 10% miehistä joihinka muutkin naiset ottaa yhteyttä ja pitääkin tuota nettisuhdetta yllä niin näillä miehillä on varaa valita ja sitten itketään täällä ja muualla tätä nettimaailman kohtaamattomuutta.

Äänestä

En minä itke, kunhan runoilin tunteistani. Jos haluat ensiluokkaisen naaraan, niin älä anna sitten väärää, suvaitsevaa kuvaa itsestäsi.

Äänestä

Varmastikin noita selkärangattomia sadun kertojia on paljonkin nettisivuilla. Usein naiset vaan sulkee silmänsä niiltä totuuksilta mitä miehessä näkee. Rakastutaan ja ihastutaan ottamatta selville mitä on taustalla. Jokainen itseään arvostava nainen ottaa selvää mihin on ryhtymässä. On hyvä suojella itseään tässä häikäilemättömien ihmisten maailmassa.

Äänestä
  • Viisaita ajatuksia.
    Itse kavahdan omahyväisiä profiileja kuin ruttoa. Vaikka on hyvä olla itsestään tietoinen myös toiveissaan, liian kapeakatseinen haku tai vikaluettelo ainoastaan kertoo rivien väleissä lapsellisesta tyypistä. Ja vaikka kirjoittaja luulee sen olevan vitsikästä, totuus paistaa läpi ja kertoo, ettei toden tullen tuollaisesta niljakkeesta saa tukea.

    Äänestä

Onko nainen antanut heti reikää komealle ja sitten mies häipynyt. Naiset ei ole kovin fiksuja ja niille kelpaa vain komeat jotka vaan käyttää hyväksi.

Äänestä

En ole antanut, kiinnostuin aidosti miehestä ja olisin halunnut tutustua, edes ystävänä :)

Äänestä
  • Ehkä se mies halusi naisesta muutakin kuin pelkkää kuorta palvovan hepsankeikan?

    Äänestä

Kaikki miehet ovat selkärangattomia, ja komeat ovat suorastaan niljakkaita, ilman ainoatakaan tukirankaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sov kirjoitti:

Petyin sinuun, taidat olla selkärangaton. Vaikutit fiksummalta. Ihastuin kuvaasi ja olemukseesi ensikatseella. Haaveilin jo meistä. Toivottavasti joku päivä tavataan sattumalta jossain. Menetit paljon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu