Lähdin viikoksi matkalle. Matkaa edeltävänä päivänä mies pyysi ajamaan munakarvansa. Seuraavana päivänä ilmoitti siivonneensa ja pesseensä pyykkiä mitä ei koskaan tee. Myös petivaatteet jotka oli vaihdettu edellisenä päivänä. Krapulassa yleensä lähettelee seksiviestejä mutta nyt ei tullut yhtään ja ei yölläkään soittanut mitä yleensä tekee humalassa. Olenko vainoharhainen?
mies pettää??
20+12
16425
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Miehesi vaan nauttii normaalista elämästä ilman sinua ja sairasta kontrolliasi. Kun olet poissa, hän saa olla vapaasti oma itsensä.
Meillä on kyllä suhteessa mies joka kontrolloi aina syömisestäni asti kaiken. Että aikalailla meni ohi.
Minusta haiskahtaa pahasti. Ainakin tuo siivous ja petivaatteiden vaihto on tosi epäilyttävää jollei muuten koskaan vapaaehtoisesti siivoa.
Kyllä minäkin epäilisin.
No selvitä asia rauhassa miehen tietämättä. Jos puhut asiasta miehelle, niin hän ehtii piilottaa kaikki todisteet ja kieltää ehdottomasti kaiken. Jos hän on ollut petollinen niin varmasti löytyy jostain todisteita siitä. Esim tutki miehen puhelin kun hän nukkuu, katso facebookista viestit, tutki sähköposti. Hanki todisteet ennen kuin mainitset aiheesta miehellesi. Muista että miehet on erittäin taitavia selittelemään itsensä vapaaksi kaikesta. Jos ei mitään löydy, niin ole onnellinen! Tsemppiä!
Miehellä oma puoli tietokoneessa johon salasana hänellä ja facebook ei jää auki kun poistuu huoneesta. Ainoaksi taitaa jäädä kännykkä mitä tutkia.
Ja katso miehen lompakko ja taskut läpi.
No sieltähän facesta ne pusipusi sydän sydän viestit löytyi. Akka matkaan ja toinen tilalle prkl...
"Mies pyysi ajamaan munakarvansa?!". Siis täh? Et oo tosissas!
Just samaa tässä mietin.... täytyy olla aika luuseri äijä, jos ei osaa itse paikkojaan siistinä pitää..
Ennemminkin vaikuttaa narsistiselta mieheltä, joka on kyseistä toimenpidettä tehtäessä ajatellut: "Tuossa se nyt ajaa mun karvoja toista naista varten, eikä sillä ole mitään aavistustakaan asiasta."
Vain julmista julmin mies laittaa oman puolisonsa tekemään asioita toista naista varten.
Siis miehen munakarvoja on kiva ajella, aika kiihottavaakin. Voihan olla, että tässäkin oli viattomasti kyse siitä.
Mutta jos hän teetti sen voidakseen sitten pelehtiä toisen naisen kanssa, se on todella härskiä.
Mies on aika omahyväinen. Odottaa minulta kasvohoitoja, jalkahoitoja,hierontaa ja meneehän ne karvatkin siinä samalla. Häntä pitää myös kehua jatkuvasti, koska hänellä on huono itsetunto. No ihmettelinkin miksi juuri ostettu suihkusaippuani on melkein loppu...
Tuskin miehesi on tuhlannut suihkusaippuaasi???
Nyt se mies ulos sinun elämästäsi! Sinun ei tarvitse olla palvelijana pettäjälle! Täysihoitoako hän odottaa petetyltä? Törkeää.
Anna nyt kenkää tollaselle ukolle! ja heti
Mies käyttää erikoissuihkusaippuaa herkän ihonsa takia ja tuskin tyttömäiselle tuoksuminen kiinnostaa. Näitä naisille lirkutteluja löytyi enempikin ja jotain hämärää on exän kanssa tekeillä. Ovat tökkineet toisiaan. Mä nyt jo epäilen sen joka liikettä!
Ota asia esille. Varaudu siihen, että mies kieltää kaiken.