Mitä mieltä olette?

NOITA ON VÄHÄN

Maajussille morsian VILJA on kyllä toiveminiä. Ei mikään passattava uusavuton bailaaja. Ei ole ripsienpidennykset ja rakennekynnet päällimmäinen asia.

Vilja tuntuu luontevalta, on juttelevainen avoin ja näkee elämässään muutakin, kuin itsensä. Plussaa on se, että on niin eläinrakas. Ottaisin koska hyvänsä tuollaisen HELMEN miniäkseni ja pitäisin arvossa.

3

292

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • *---* *----*

      Loisto tyyppi, mitä olen ehtinyt katsoa kyseistä ohjelmaa. Ei tuohon hommaan kuka tahansa pysty. Löytäisi vain nyt kunnollisen miehen vierelleen.

    • työtön renki

      Miniänä varmasti ok, mutta..... vaikuttaa siltä kuin etsisi enemmänkin ilmaista työntekijää kun miestä. Kaikki niin alussa. Nää maatilan tytöt osaa kyllä repiä susta sen työpanoksen, itse saamatta siitä mitään. Tila on naisen nimissä, mutta sinä teet osan töistä siellä -ei tunnu reilulta, mutta ihan tyypillistä maalla -siellä kun ainoa mistä pidetään kiinni on omat rahat!

      Niin, no tämä vaan oma kokemus.

      • mek

        Kun maataloon menee piolisoksi mies tai nainen niin se joka ei omista tilasta mitään kannattaa pitää se oma työpaikka missä se sitten onkin. Jos se on kaukana niin silloin ollaan vaan vkl seillä maatilalla ja se siitä. Hommia on paljon ja fiksumma ttekevät avioehdon koska erossa menee ammatti jos tilöa jaetaan ja se siitä. Kun on vaikka 20v ollut maatilalla jonka vain toinen puoliso omistaa ja on avioehto niin aika tyhjämpäälle jää jos ero tulee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      63
      8778
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      307
      6611
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      99
      5917
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      152
      3820
    5. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      29
      3221
    6. Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja

      Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.
      Maahanmuutto
      62
      3129
    7. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      154
      1944
    8. On asioita joita kadun

      Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
      Ikävä
      17
      1766
    9. Toivoisitko että hän löytäisi jonkun muun?

      Joka voi antaa mihin et kyennyt?
      Ikävä
      32
      1458
    10. Mitä sä pelkäät?

      Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le
      Tunteet
      19
      1216
    Aihe