Thaimaaseen myyntineuvottelijaksi

Sarah34

Olen nyt katsellut muutaman kuukauden mol:n sivuja. Thaimaassa tuntuu olevan aina auki myyntineuvottelijoiden paikkoja. Onko kukaan teistä ollut siellä ko. työssä tai tiedättekö jonkun joka on ollut? En ole koskaan käynyt Thaimaassa mutta olen asunut ulkomailla (Lontoo ja USA) muutamia vuosia. Eli muutto ulkomaille edes muutamaksi kuukautta ei minua kauhistuta. Ajattelin vain minkälainen työkulttuuri siellä on ja kohdellaanko siellä työntekijöitä hyvin. Nämä ovat suomalaisia firmoja ja työ olisi puhelintyötä mitä olen joskus kanssa kokeillut.

3

217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • khhvkggigujb

      Hei,

      Thaimaasta löytyy niin hyviä kuin huonoja firmoja. Se mitä suomi24 sivuille on kirjoitettu niin ei kannata uskoa sanaakaan. Täällä vaan epäonnistuneet myyjät haukkuvat firmoja, kuin myös kaikki kilpailijat haukkuvat toisiaan.

      Jos Thaimaaseen haluat, niin muutama kuukausi on niin vähän, että tuskin ottavat kukaa sua töihin. Ehkä joku sähköhuijaus mutta muuten ei sinne asti kannata lähteä parin kuukauden takia.

      Laita vaa hakemusta menemää ja avoimin mielin. Unoha mitä täällä jengi kirjottelee ja tee omat johtopäätökset. Pelkästää haastattelu jne. pystyy tekemää jo jonkinlaisia päätöksiä, eli jos ei edes haastatella vaa tarjotaa suoraa paikkaa niin sillon firma on pulassa koska joutuvat ottamaan kaikki ketkä vaan hakeavat ja se ei ole hyvä asia.

    • kokeilemaan vaan

      Muutaman kuukauden voinee kärvistellä epäilyttävässäkin firmassa jos matkavakuutus on kunnossa. Ei työtä hakiessa tarvitse kertoa sitä, että suunnittelee tekevänsä töitä vain muutaman kuukauden! Harva noita hommia oikeasti sen pidempään jaksaa...

    • mrgnkrnaglkne

      Ylläoleva kommentti kertoo kaiken näistä luusereista jotka tänne kirjottaa ja haukkuu firmoja!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      71
      3899
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      101
      3505
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      78
      3338
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      36
      2638
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      124
      1608
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      36
      1516
    7. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1114
    8. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      19
      1102
    9. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1100
    10. Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja

      miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku
      Ikävä
      118
      1016
    Aihe