Jos on, niin vaadin, että tasa-arvon nimissä minulla tulee olla oikeus mennä vainajan kanssa naimisiin ja saada adoptio-oikeus. Selvä kuin pläkki. Tulen tekemään tästä asiasta kansalaisaloitteen. Kysymys on ihmisarvosta ja tasa-arvosta.
Onko vainaja ihminen ja kuuluuko hänelle ihmisoikeudet?
Tasa-arvoa kaikille
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Samoin. Tahdon vainajan ja koiran kanssa naimisiin. Sitten vielä naapurin pikkutytön kanssa. Meitä olisikin sitten aivan sopiva neljän perhe.
Jokaille pitää olla oma Peni, ja mielellään valmiiksi koulutettu kakka ja pyllyleikkeihin.
Lammaskin menee, jos et löydä sopivia ruumiita mistään.
Voin jo mielessäni kuvitella, kuinka ihqua ja suvaitsevaista kaikki onkaan sitten täällä kylmässä ja karussa pohjolassa, kun kaikilla on omat lemmikit mukanaan.
Pääomapresidentti niinistölläkin on kyyneleet silmissään suru-runoja kirjoittava itkijä helka-teinivaimo, kyllä sinullakin täytyy olla oikeus naapurisi pikku-tyttöön, voit alkaa kouluttamaan häntä jo nuoresta pitäen.
Kyllä se ruumiskin löytyy vielä, tokihan voit silpoa sen ruumiin, jos et jaksa kerralla viedä kotiin saakka. Esim. vaikka käsi tai jalka kerrallaan, ja sitten jeesusteipillä kasaan, niin avot! Jos olet mies, niin on ihqua ottaa miesruumis, muuten voi syyllistyä ei-suvaitsevaisuuteen ja ties mihin rikkeisiin.
heheheh! Tottakai kaikilla pitää olla oikeus mennä naimisiin kuolleen kanssa.
Esim. Raatteen tiellä makaa joutilaita raatoja. Ei ne ainakaan valita mistään, tosin saattavat kolista kaapeissa.