Help

Onko kellään mitään tietoa mitä tehdä? Olen menossa naimisiin Turkissa turkkilaisen kanssa.Minun virkatodistuksessa ei ole isän tietoja, koska minulla ei ole viralisesti isää. Turkissa viranomaiset vaativat isän tiedot. Millä selitän asian Turkissa? Onko kellään kokemusta asiasta?
3133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eikö kohdassa ISÄ lue tuntematon? Näin kaverini papereissa lukee.

Äänestä
  • Ei vain tyhjä kohta.

    Äänestä

No saisitko siihen kohtaan maistraatista merkinnän, isä tuntematon? En oikein enempää osaa auttaa, soita maistraattiin ja kysy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liinu-14 kirjoitti:

Onko kellään mitään tietoa mitä tehdä? Olen menossa naimisiin Turkissa turkkilaisen kanssa.Minun virkatodistuksessa ei ole isän tietoja, koska minulla ei ole viralisesti isää. Turkissa viranomaiset vaativat isän tiedot. Millä selitän asian Turkissa? Onko kellään kokemusta asiasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu