Ihmettelen tätä suuresti, sillä ainakin yliopistolla ja kaupungilla liikkuessani näen jatkuvasti kauniita naisia, nättejä naisia, hyvännäköisiä naisia, timmejä, urheilullisia, pienikokoisia, pitkätukkaisia naisia - siis kaikkia niitä, joita miehet kilvan väittävät, ettei ole Suomessa kuin aivan kourallinen.
Ja aivan varmasti osa näistä naisista on myös 30 ikäisiä.
Olen nainen itsekin kyllä, mutta ihan todella, eivät nämä naiset ole mitään läskejä tyylittömiä siiderivalaita rumalla tukalla ja pottunenällä varustettuna. Ihan huikean hyvännäköisiä naisia näkyy päivittäin, niin että kateeksi käy.
Missä te oikein liikutte, jos naiset mielestänne rumia?
11
268
Vastaukset
- Hill Billy
Kehäkolmosen ulkopuolella.
- mitäihmettä
Minäkin liikun melko usein kehäkolmosen ulkopuolella, sillä sukuni ja monet ystäväni asuvat aivan muualla kuin pk-seudulla. Yhtä lailla kauniita naisia olen muuallakin nähnyt, ja monet pk-seudun kauniista naisistakin ovat lähtöisin muualta.
- -------
mitäihmettä kirjoitti:
Minäkin liikun melko usein kehäkolmosen ulkopuolella, sillä sukuni ja monet ystäväni asuvat aivan muualla kuin pk-seudulla. Yhtä lailla kauniita naisia olen muuallakin nähnyt, ja monet pk-seudun kauniista naisistakin ovat lähtöisin muualta.
Nimenomaan lähtöisin. 80% kauniista naisista muuttaa pääkaupunkiseudulle tai muihin isoihin yliopistokaupunkeihin mun... opiskelujen perässä parikymppisenä.
- Bernard2
Totta, onhan nättejä naisia vaikka kuinka paljon tuolla ulkona liikenteessä, mutta en minä tavismiehenä ainakaan uskalla lähestyä, koska saan pakit aina :P
- -M-
Naisten ulkonäkö ei todellakaan ole ongelma. Aina kun jossain kaupungissa käy niin kaikki se naiskauneus alkaa suorastaan ahdistamaan. Parissa minuutissa ehtii kahvilan ohi kävellä melkoinen yhteenlaskettu markkina-arvo. Mietin omaa kysyntääni, masennun ja lähden pois.
Ite kun liikun tuolla eri paikkakunnilla niin järjestään vastaan tulee vain hoikahkoja mimmejä, eli samankaltasia kun alotuksessa sanotaan. Mut sitte kun katotaan millaiset mua viehättäisi niin heitäpä ei näy juuri missään, ainakaan vapaana siis. Et tasan ei mee ne kuuluisat nallekarkit :)
- Just näin
''yliopistolla''
En oo koskaan käyny yliopistolla niin en tiedä millaisia naisia siellä on, mutta oon samaa mieltä että kyllä niitä kauniita naisia näkyy lähes joka paikassa missä liikun. En tiedä johtuuko se siitä että mun silmää on helppo miellyttää mutta tätä mieltä olen joka tapauksessa. - ätmi
Tuollahan niitä kadulla tosiaan tepastelee, kuka minkäkin kriminaali-ähkijän mällit reittä pitkin valuen.
- *4*7m1
Ei tarvii edes yrittää liikkua siellä missä niitä naisia on. Vaikka ne ohi kävelisivät niin ne ovat yhtä etäisiä kuin netissä kattomani naisten kuvat.
- candida z
noi tyypit ei löydä ketään, koska seukatessaankin etsivät vain naisesta vikoja.
Omankaan tason arviointi ei onnistu. - dmjiufdguyfg
ei kuule toimi livelähestyminen koska
osa naisista pelkää tuntemattomia miehiä
ja suhtautuu varautuneesti jos lähestyy livessä eli siis ulkona.
t.mies30w
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei143130Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1231349- 911234
Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli2571092Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi531062Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk64987Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253871- 41862
- 84821
Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?48778