1. vaatimukseni naiselle

miestäällä puhuu

Haluan, että naiseni ei ole nirppanokka prinsessa, joka kuvittelee olevansa maailman napa. Nainen, tyttöystävä, avovaimo tai sitten vaimo, mitä termiä nyt käytetäänkin, on minulle tärkeä, mutta ei pääasia elämässäni. En ala maksamaan toisen elämistä ja juoksemaan toisen perässä kaupoissa yms. kotkotuksissa. Se on luuserimiesten hommaa. Juoksevat perässä sen toivossa, että pimeässä piilossa peiton alla tulisi muutaman minuutin väännöt.

Odotan naiselta reippautta ja realismia: Tervettä suhtautumista itsenäisyyteen ja kohtuuttomista vaatimuksista luopumista. Mies ei juuri muutu parisuhteessa. Toinen täytyy hyväksyä sellaisena kuin on.

7

171

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Selvä pyy

      Aivan kohtuullinen vaatimus.

      • vasemmistoanarkisti

        Mä vaadin naiselta paljon vähemmän ja silti se on palstan mukaan liikaa vaadittu.


      • vasemmistoanarkisti kirjoitti:

        Mä vaadin naiselta paljon vähemmän ja silti se on palstan mukaan liikaa vaadittu.

        Sinä vaadit naiselta flegmaattisuutta, ja joo, on se ehkä vähän liikaa vaadittu.


      • vasemmistoanarkisti
        stellaria81 kirjoitti:

        Sinä vaadit naiselta flegmaattisuutta, ja joo, on se ehkä vähän liikaa vaadittu.

        En vaadi. Mun puolesta nainen saa säätää koko päivän kaikenlaista ja olla aktiivinen, kunhan ei vaan tee sitä rahan takia.


    • morkkis se tuokin

      No voi voi eikö BTM stä löytynyt piliä viikonloppuna ap?

    • korkkaaja

      Luulin että ehjä immenkalvo.

    • naisenpuhe

      Hyvä! Mulla on avain sama vaatimus miehelle. Jos mies ei ole itsenäinen ja haluaa ripustautua parisuhteen, se suhde on mennyttä. Itsenäisyyttä on myös, että en halua miehen holhoavan minua, vastaan itse asioistani ja teoistani (ja irvileuoille tiedoksi: nyt ei puhuta seksistä eikä jakamisesta yms).

      Odotan miehiltä myös realismia, oman ja toisen kunnioittamista ihmisinä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      17
      2324
    2. Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä

      Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain
      Maailman menoa
      233
      1972
    3. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      207
      1782
    4. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      102
      1451
    5. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      48
      1346
    6. Naiseni on todellinen seksipeto

      Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu
      Ikävä
      55
      1217
    7. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      179
      1153
    8. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      94
      1100
    9. Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.

      Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      149
      970
    10. Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."

      Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks
      Suomalaiset julkkikset
      14
      911
    Aihe