Ateistit kiihottavat tällä palstalla kansanryhmää vastaan

Ei muuta.

Ateistien kirjoituksista paistaa läpi ateistien ahdasmielisyys, suvaitsemattomuus ja selkeä viha eri uskontokuntiin kuuluvia kansalaisia kohtaan.

Ateistit ovat jopa perustaneet nettipalvelun voidakseen erottaa kansalaisia heidän uskonnostaan.

Koska ateistit perustavat internetsivuston muiden vähemmistöryhmien diskriminoimiseksi: Sukupuolivähemmistöjä tai etnisiä ryhmiä vastaan? Eroa homosta?

Paskamaista porukkaa nämä ateistit, jos saan suoraan sanoa.

6

88

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sinun kirjoituksestasi onneksi kuitenkin loistaa kristuksen rakkaus ja jumalallinen armo :-D

    • Se on kyllä totta, että on perustettu palvelu, joka helpottaa kirkkoon pakolla liitettyjä ihmisiä eroamaan kirkosta. Moiseen lähimmäisenauttamiseen uskovainen ei ehkä kykenisi. Uskovainen on pakkofani.

    • jyrrrrrr

      Vapaa-ajattelija-ateisti-evokit ne vasta pimeää porukkaa ovat.
      He eivät voi sietää ihmisiä joilla on korkeat moraalimittapuut.

      --Eikö tosiaakaan kukaan saa vapaasti valita moraalinsa tasoa? Siis vaikkapa kristillistä moraalia?
      No eipä tietenkään sanoo atte, koska se on ahdasmielistä.

      Kuitenkin korkea moraali on huomattavasti ja tutkitusti paljon hyödyllisempi elämän ohjenuora kuin vapaa-ajattelijoiden "uusmoraal"i, eli se vanha moraalittomuus, koskapa näin vältytään sukupuolitaudeilta, au-kakaroilra, avioeroilta, riitelyiltä, dokaamiselta ja pössyttelyltä sekä perversioiden kirjolta. Eikä tule turpaan nakkijonossa kun joku tunnistaa homoksi.

      Vapaa-ajattelijoiden tulisi pikimmiten harkita kristillisen elämäntavan hyötyjä ja heidän olisi tietenkin viisainta omaksua se vaikka eivät mihinkään jumaluuteen uskoisikaan.
      Se olisi todellista vapaa-ajattelua.

      • Ajatteleekohan tämä mytomaanimultinikkimme edustavan sitten sitä korkean moraalin tasoa?

        Mutta mihinkäs sitä mytomaanimultinikki karvoistaan pääsisi, mytomaani mikä mytomaani, niin perkeleellinen valehtelija ja vääristelijä. Tämän päälle vielä tuollainen ulkokullattu niljake.


    • Epäjumalienkieltäjä

      "Ateistien kirjoituksista paistaa läpi ateistien ahdasmielisyys, suvaitsemattomuus ja selkeä viha eri uskontokuntiin kuuluvia kansalaisia kohtaan"

      Vastustuksen kohteena on yleensä tietämättömyys, valehtelu ja länsimaisen demokratian vastaiset arvot..

      "Ateistit ovat jopa perustaneet nettipalvelun voidakseen erottaa kansalaisia heidän uskonnostaan"

      Ei tarkoitus ole erottaa ketään uskonnostaan, vaan tehdä helpoksi eroaminen uskonnollisesta yhteisöstä, johon eroavat on yleensä liitetty heidän tahtoaan kysymättä..

      "Koska ateistit perustavat internetsivuston muiden vähemmistöryhmien diskriminoimiseksi: Sukupuolivähemmistöjä tai etnisiä ryhmiä vastaan? Eroa homosta?"

      Eiköhän tällä palstalla sukupuolisten vähemmistöjen nimittely sairaiksi perversseiksi yms ole lähinnä kristillisen lähimmäisenrakkauden innoittamia.

    • >Ateistit ovat jopa perustaneet nettipalvelun voidakseen erottaa kansalaisia heidän uskonnostaan.

      Katos vaan, kiintoisa huomio tutulta palstaneidiltä taas kerran. Ovatko siis kehdanneet ottaa mallia kristinuskovaisilta, jotka vuosisatojen saatossa ovat erottaneet kymmeniä miljoonia ihmisiä näiden uskonnoista?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1063
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      21
      1020
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      514
      838
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      49
      811
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      725
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      649
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      61
      596
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      595
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      560
    Aihe