Naisrentut

Miksi miehet retkahtavat aina naisrenttuihin. Mitä menevämpi nainen sitä kiinnostavampi, ainakin öiseen aikaan. Eikö tälläinen kiltti tyttö kiinnosta.
232332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

mä ottaisin mielummin kunnollisen naisen kuin naisrentun;=)))

Äänestä

ainakin mulle kelpaisi.

Äänestä

kiinnostaa mutta en ole löytänyt vielä.missäs te kiltit tytöt käytte?mistä teidät löytää?

Äänestä
  • Kotoa löytyy turvalukkojen takaa. Tien sydämeen löytyy jos mieheltä löytyy sydämen avattava koodi. Vihjeenä voin sanoa, että ämmällä alkaa ja ukottomaan päättyy.

    Äänestä

  • Meikkä kirjoitti:

    Kotoa löytyy turvalukkojen takaa. Tien sydämeen löytyy jos mieheltä löytyy sydämen avattava koodi. Vihjeenä voin sanoa, että ämmällä alkaa ja ukottomaan päättyy.

    Hankala on availla lukkoja joiden olemassa-olosta ei voi mitenkään tietää.

    En ole Toteemin palvoja, mutta ehkä joitain miehiä tällainen ajaa eteenpäin, itse en tunne yhtään.

    Äänestä

  • ...täältä.

    Äänestä

Niin kai se vaan on,minäkin löydän aina ne joiden kanssa ei saa aikaiseksi mitään kestävää.

Äänestä
  • Että satutkin löytämään just ne... Mieletön säkä!!

    Ettei vika olis siellä sun päässä?

    Äänestä

  • Paha Suvi kirjoitti:

    Että satutkin löytämään just ne... Mieletön säkä!!

    Ettei vika olis siellä sun päässä?

    Voihan se niikin olla,ehkä molemmissa?.Tiedän tehneeni virheitä mutta kuka on täydellinen?.En mä ainakaan;).

    Äänestä

Yks tykkää äidistä ja toinen tyttärestä. Itse en ole kiinnostunut kilteistä, mukautuvaisista, hiljaisista naisista. Sellaisenkin kanssa olen joitakin kertoja yrittänyt seurustella, mutta eihän siitä mitään tule: itse olen vahva, jääräpäinen ja itsellinen luonne ja tarvin todellakin pikkasen julman naisen rinnalleni. Nykyinen pitää hyvin kurissa..


Käsite naisrenttu kuulostaa kylläkin vähän pahalta. Tupakoiva, sopivasti baareissa ravaava, työssäkäyvä, vastuullinen, fiksu ihminen ei mielestäni ole renttu. Kiltin naisen määritelmä lienee helpompi: kiltti, mukava, avulias, mukautuvainen, miellyttävä joojoo-tyyppi.

Äänestä

Niin, mitä se oikein tarkoittaa: "tällainen kiltti tyttö?" Jos kiltteys tarkoittaa ystävällisyyttä, toisten huomioimista, hyvyyttä, kärsivällisyyttä, viisautta, ehkä iloisuuttakin, niin siinä tapauksessa tietenkin kiinnostaa. Vaan jos kiltti tarkoittaa naista joka on ujo, hiljainen, miellyttämään (aina ja kaikkialla) pyrkivä, kynnysmatonomainen, kunnianhimoton, väritön, lapsellinen, moraalisesti ahdistunut/ylemmyydentuntoinen, epäseksuaalinen, väritön ja mielipiteetön niin nou thanks. Sellainen "koirat on mun elämä ja sit hevoset kans ja kissanpennut ja mä tykkään pinkistä ja pupuista - hyi onks toi kaljaa, miten sä voit juoda tota - ja poppi on kivaa muttei rokki kun sitä soitetaan aina niin lujalla ja mun isi on insinööri ja äiti opettaja ja..." -tyyppinen nainen ei meikäläiselle sovi: pitää olla riittävässä määrin älykäs, kapinallinen ja aktiivinen, mutta nää ei tietenkään tarkoita et pitäis olla joku antisosiaalinen bitch. Mutta tietenkään kaikki ei tykkää samanlaisesta, varmaan joku "collegepaita 10cm liian lyhyissä farkuissa ja elämä on kuntoilua"-tyyppinen mies voi digata puhtaankiltistä tytöstä.

Anteeks vaan, mä pelaan nyt stereotypioilla kun en tosiaankaan tiedä mitä tarkoitit "kiltillä tytöllä", ei kiltteydessä oo mitään vikaa mikäli "kiltti" on itse valittu olotila, sydämen hyvyyttä ja ystävällisyyttä kerhotädin suorittaman aivopesun sijaan.

Äänestä
  • Wimpulle: jos hevoset ovat naiselle hänen elämänsä, hän on aika todennäköisesti eroottinen ja sähköinen.Hevoset ovat tie syntiin..!

    Itse olen hevosmaailmassa harrastanut laukkaamisen ohella bi-suhteita, nautintoaineita ja omaan synkimpään sisimpääni tutustumista.Jokin primitiivinen väräjää minussa kun vahva nelijalkainen jumala ponnahtaa ilmaan allani.Vatsa kihelmöi.

    Sanoisin, että täysikasvuinen nainen, ei enää tyttö, joka syö hevosia silmillään, syö kaikkea muutakin.

    Äänestä

  • Let´s get married! :)

    Äänestä

  • Jii-iihaa!!!!!!!!

    Äänestä

  • hevos-bitch kirjoitti:

    Wimpulle: jos hevoset ovat naiselle hänen elämänsä, hän on aika todennäköisesti eroottinen ja sähköinen.Hevoset ovat tie syntiin..!

    Itse olen hevosmaailmassa harrastanut laukkaamisen ohella bi-suhteita, nautintoaineita ja omaan synkimpään sisimpääni tutustumista.Jokin primitiivinen väräjää minussa kun vahva nelijalkainen jumala ponnahtaa ilmaan allani.Vatsa kihelmöi.

    Sanoisin, että täysikasvuinen nainen, ei enää tyttö, joka syö hevosia silmillään, syö kaikkea muutakin.

    Kummat siis kiihottaa sua enemmän..?

    Äänestä

  • anisosiaalinen bitch kirjoitti:

    Jii-iihaa!!!!!!!!

    Just sitä mäkin olin sanomassa :)

    Äänestä

  • miuku kirjoitti:

    Let´s get married! :)

    Houkutteleva tarjous mutta ehkä en kuitenkaan vastaa vielä juuta enkä jaata.. ;D

    Vakavasti ottaen, jos edellisen suunpieksennän pohjalta joku kiinnostus heräs niin mailaapa osoitteeseen [email protected]

    Kunnon sinkku hyödyntää kaikki tilaisuudet :)

    Äänestä

  • wempul kirjoitti:

    Houkutteleva tarjous mutta ehkä en kuitenkaan vastaa vielä juuta enkä jaata.. ;D

    Vakavasti ottaen, jos edellisen suunpieksennän pohjalta joku kiinnostus heräs niin mailaapa osoitteeseen [email protected]

    Kunnon sinkku hyödyntää kaikki tilaisuudet :)

    Siis mä vain yritin raottaa sun käsitystä siitä, minkä perusteella voi vetää johtopäätökset, että joku nainen on kiltti/"jännittävä". Mä olen aina tykännyt pupuista, siis lemmikkeinä, ne on söpöjä!Sekö tekee minusta nynnerön?? Kuka voi vihata pupuja?
    Juu, kyllä yksi naispuolinen ratsastajatuttu jää muistoihini, mutta vain yksi oikeastaan.Kaikkea sitä sattuu.

    Äänestä

  • hevos-bitch kirjoitti:

    Siis mä vain yritin raottaa sun käsitystä siitä, minkä perusteella voi vetää johtopäätökset, että joku nainen on kiltti/"jännittävä". Mä olen aina tykännyt pupuista, siis lemmikkeinä, ne on söpöjä!Sekö tekee minusta nynnerön?? Kuka voi vihata pupuja?
    Juu, kyllä yksi naispuolinen ratsastajatuttu jää muistoihini, mutta vain yksi oikeastaan.Kaikkea sitä sattuu.

    ..vakavasti, nimittäin pupuja ja hevosia. En väitä etteikö sopivasti menevä ihminen voisi myös tykätä pupuista ja hevosista. Niissä ei siis oo mitään vikaa sinänsä. Kyse oli enemmänkin mielikuva-assosiaatiosta, kärjistetystä ja huumoriin pyrkivästä. Mut on se kyllä totta et varmaan puput ja hevoset on tilastollisesti suositumpia nyhveröitten keskuudessa kuin rajujen rokkimimmien. Tai whatever. Mutta siis vaan tilastollisesti, yksilöt on aina yksilöitä. Ehkä siinä kummittelee sellainen virheellinen mielikuva siitä, että moni tyttönen jossain vaiheessa naksahtaa hevosiin..niin sit jotenkin ajattelee et aikuinen nainen joka diggaa hevosia on jotenkin "jämähtänyt", lapsellinen tms. Siis näinhän se ei oikeesti oo, sen kyllä tiedän, kunhan vaan analysoin mistä moinen mielleyhtymä voi johtua. Hevoset ja ratsastus on kuitenkin oikeestaan ihan äijäkästä touhua: hevoset on isoja ja vahvoja ja niillä pääsee kuitenkin aika lujaa. Ja kautta aikojen just miehet on olleet hirveän kiinnostuneita hevosista..kunnes tuli autot ja traktorit. ;)

    Äänestä

Aina puhutaan siitä miksi naiset retkahtavat renttuihin, mutta kyllä minun mielstäni miehet retkahtavat myös "naisrenttuihin". Tuo sana kuulostaa kamalta, myönnän sen. En keksinyt mitään muutakaan.
Miestäkin kiinnosta nainen, joka on vähän menevä eli vahdittava. Sitten miehet hämmästyvät kun joutuvat petetyksi.
Tarkoitin kiltillä lähinnä sitä, että jos on uskollista tyyppiä niin miehestä en ole kiinnostava. Se on liian itsestäänselvää. Aina pitäisi antaa hieman aihetta mielenkiinnon säilymiseksi.
Eikö vain miehet näin ole?

Äänestä
  • Ihmissuhteet perustuu mielestäni pitkälti molemminpuoleiseen luottamukseen,joku voi toki olla toista mieltä.Mielenkiintoa saa parisuhteeseen muutenkin kuin leikkimällä ja pettämällä.

    Äänestä

  • Esitit asiasi niin, että uskollinen nainen ei ole viehättävä. Pysähdyin pohtimaan asiaa kohdallani ja totesin, että olet hivenen jäljillä.

    Ainakin minä, jo aikuisena miehenä, kaipaan aikaa tutustua toiseen rauhassa. En halua naimisiin ja lapsia tänään enkä vielä huomenna. En halua seurustella kovin vakavalla pohjalla ennen kuin olen varma asiastani. Tämän takia tuollainen menevä nainen vetoaa minuun. Nainen, joka ei ole itsekään valmis pysähtymään. Tottakai siinä on se riski, että ko.nainen ei ole valmis pysähtymään koskaan, mutta omalla kohdallani näin ei ole käynyt.

    Menevä nainen, joka ei halua sitoutua, voi hyvinkin olla uskollinen sitoutuessaan. Ja monesti onkin. Ei halua sitoutua kehen tahansa, mutta kun pysähtyy, tekee sen tosissaan.

    Miehen mielenkiinto - puhun nyt siis itsestäni - ei todellakaan säily tämän tavattua viehättävän, fiksun oloisen naisen, joka takertuu mieheen epätoivoisesti kuin hukkuva oljenkorteen. Tämä mies ahdistuu moisesta ja pakenee paikalta.

    Äänestä

  • Ananaz kirjoitti:

    Ihmissuhteet perustuu mielestäni pitkälti molemminpuoleiseen luottamukseen,joku voi toki olla toista mieltä.Mielenkiintoa saa parisuhteeseen muutenkin kuin leikkimällä ja pettämällä.

    Kuitenki toisessa pitää olla tietynlaista "särmää",ettei heti kyllästy.Se jokin joka herättää mielenkiinnon voi olla moni eri asia tai asioiden summa.Yksilöllisyys puree,ainakin minuun.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Meikkä kirjoitti:

Miksi miehet retkahtavat aina naisrenttuihin. Mitä menevämpi nainen sitä kiinnostavampi, ainakin öiseen aikaan. Eikö tälläinen kiltti tyttö kiinnosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu