Tervetuloa 4H:n kesätyö-chattiin huomenna (27.2) !

kesaduuni_anna

Huomenna 27.2 klo 16-18 starttaa Suomi 24:ssä tsätti kesätyönhakemiseen liittyen! Onko sinulle epäselvää miten tekisit hyvän työhakemuksen, mikä on CV tai miten voisit valmistautua vaikkapa työhaastatteluun? Kysymyksiinne työnhakemiseen liittyen vastaavat 4H:n kesätyöasiantuntijat Kesäduuni-Anna ja Kesäduuni-Hilkka.

Tsätin toteuttavat yhteistyössä Suomi24 ja 4H/Kesäduunia! -hanke.

Kaikki ovat tervetulleita mukaan keskustelemaan ja kysymään. :)

KesäduuniAnna
www.4h.fi

1

355

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nnnnooo

      kuka pakottaa ottamaan pikavippejä? jos nuori asuu omassa kämpässä, nii sillo pitää osata keskustella palkasta. mutta jos asuu vanhempien luona, nii eihä sillo niin kovasti keskustelua tarvita.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1837
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1772
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      11
      1317
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1121
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      1084
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      775
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      637
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      630
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      607
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      566
    Aihe