Vaikuttaa melkoiselta kusetuslafkalta:
http://www.kimsu.fi/
Omituisia hehkutuksia myytävien autojen kohdalla lisäksi sivu täynnä selkeitä valheita. Kannattanee vältellä tuota liikettä, muutamia esimerkkejä:
"Parhaat tuontiautot
Näiltä sivuilta tarkastetut autot."
- kuka ja mikä instassi on autot tarkastanut, kunnosta ja myyntitavasta päätellen naapurin "kake".
"Autot tuodaan Saksasta missä tiesuolaa ei käytetä."
- Saksassa käytetään niin Etelässä kuin Pohjoisessakin tiesuolaa satunnaisesti kelin niin vaatiessa joka talvi.
"Säästä aikaa ja rahaa
Hinnat ovat netto ja siten oikeudenmukaiset - sama hinta kaikille. Meillä kaikki hyötyvät nettohinnoista ja voimme yhdessä keskittyä olennaiseen - autoon!"
- Kannattaneeko keskittyä johonkin hieman rehellisempään autoliikkeeseen. Autotkin vaikuttavat siltä että ne olisi raijattu suoraan taksivarikoiden ja romuliikkeiden takapihoilta.
"Oikea hinta
Ostamalla ja myymällä suoralla kaupalla pystymme tarjoamaan hyväkuntoisia autoja oikeaan hintaan. Vertaa!"
- Millä toimintatavalla muut liikkeet sitten toimivat?
Hauskaa riittää myöskin kun käy kurkkimassa myytyjä autoja, taksibemaria myydään mielenkiintoisella kermanvalkoisella värillä varustettuna ja taksimittarin kopatkin ovat vielä ruuvattuna kojelautaan :)
Kimsu-auto
10
8076
Vastaukset
- Lahti2
reilunnäköinen hommahan tuo on. Kuntotarkastus Vaasan katsastusasemalla, hinnat näkyvillä niihinkin, jotka on vielä saksasaa... pieniä epätarkkuuksia, mutta kaikenkaikkiaan ihan ookoo näköinen homma.
- Jake
Tosi siistejä pelejä sopuhintaan. Noin sitä pitää. tossa ois varaa muidenkin puttipajojen ottaa esimerkkiä. Itse voisin tuolla kauppoja tehdäkin. Kummallinen nipottaja keskustelun avaaja , ainakin tulee paljon mainosta kimsulle. Hyvä
- Väiski
Mitenkäs ne asiat olisi pitänyt ilmoittaa??? Itse olen tarkastellut Kimsun autoja ja kiinnostaa todella.
- exJoHan
Minun mielestäni erittäin asiallista ilmoittelua, antaa rehdin kuvan firman toiminnasta. Suomiautokauppiailla on paljon opittavaa tämän firman toimintatavoista!
- TeeBee2
Asun itse Vaasassa ja tapaan usein seureanta kimin tarjontaa ja siitä en voi muuta sanoa että hyvää tarjottavaa on ollut ja hintoihin jotka ovat kohdallaan. Tulen varmasti ostamaan ruosteettoman hyvän varustetun saksa auton lähiaukoina ja yhteydenoton kimsuautoon on varmasti tulossa.
Turhaan paljon vanhoja bemareja ja calibroja on tarjolla :-(
(hyviäkin ne voivat olla muutta ei saa myytyä niitä)
- jaa
Muiden pitäisi ottaa mallia Kimsun mainoksista:
http://www.ostamyy.com/business/business.htm - Kalle
Olen ostanut neljä autoa kimsu-auton kautta.
Kaikki huippu kunnossa ja oikeaan hintaan.
Että semmosta.... - Lake
Ainakin osien suhteen kusetusta!
kiinan tavaraa ja ongelmien tullessa ei vastata puhelimeen... - Eemeli222
Elkää ostako kimsulta mitään. Huijari koko mies! Ei palauta rahoja ostoksista..
- Pekka32ää
Kimsu käy ite kirjottelemassa tänne kommentteja. Näkee selvästi kun itse huijari kirjoittamassa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812926Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka572326Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482007- 1151733
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1121681Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661317
- 681253
- 581232
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771181