Se, että miehen täytyisi tehdä kaikki aloitteet on jäänne ajoilta jolloin naisillakin oli vielä jotain annettavaa miehille. Nykyään kaikki naiset ovat menettäneet neitsyytensä yläasteikäisinä jollekin koulukiusaaja-amisidiootille ja ovat sen jälkeen lihonneet ja laittaneet ihonsa täyteen rumia lävistyksiä ja tatuointeja. Muutenkin nykyään kaikki naiset ovat maailmaaparantavia (lue pahentavia) viherfeministejä, jotka haluavat ottaa Suomeen lisää maahanmuuttajia (jotka raiskaavat naisia ja vievät työpaikat) ja sitten valittavat siitä, kun raiskaukset lisääntyvät ja siitä, kun suomalaismiehet ovat työttömiä yhteiskunnan elätettäviä luusereita.
Kaikista muistakin vanhoista sukupuolirooleista on luovuttu.
Miehen ei tarvi enää tehdä aloitteita
5
412
Vastaukset
- asdsadasda
Ei miestä tarvitse enää turvaamaan ja tukemaan lasten kasvatuksessa. Nykyään kun on jo niin hyvät elintasot ja valtio turvaverkkoineen ja lastenhoitoineen toimii super-alfauroksena naisille. Lapset voi laittaa päiväkotiin ja itse voi elää railakasta sinkkuelämää läpi elämän. Elämme aikaa, jossa seksi ja materialismi on korvannut uskonnon ja syvemmän elämän tarkoituksen pohdiskelun tarpeen.
- Onneksi on 2000-luku
Jep, mutta sinä poika olet saanut tungettua yhteen kappaleeseen kaikki nykypäivän ätmikliseet naisista.
Kato ne miehet saa naisia joilla on jotain annettavaa naisille. Ei ne jotka luulee, että kikkelintynkä, peruskoulusivistys ja minimipalkka riittää. - kökkölä
No luuletko lihavien, tatuoitujen, lävistyksillä kruunattujen akkojen saavan paljonkin aloitteita?
- Totuus.
No saavat he enemmän, kuin suurin osa miehistä.
- get over it
Tosta tekstistä tuli mieleen lähinnä mies, joka ei ole koskaan saanut ketään, eikä edes yllätä. Kukaan nainen ei halua miestä joka katkerana vikisee kuin pieni poika jolta viety tikkari suusta, että naiset ovat hirveitä ja kiusaavat. Haluaisitko itse naisen, joka vikisisi sinulle, että miehet ovat hirveitä ja kiusaavat, koska eivät tottele ja anna vain yhdelle (sille oikealle naiselle, ei missään nimessä sille alfanaiselle)? Et, joten kasva jo. Ryhdistäydy.
En tajua teitä joitain miehiä. Ensin vikisette että naiset eivät anna seksiä, sitten vikisette kun antavat jollekin. Eivätkä naiset anna (katsokaa vähän ympärille ei-valikoiden) pelkästään suosituille, vaan sellaisille jotka saavat heidän olonsa hyväksi. Eivätkä vain anna, vaan haluavat ja saavat. Katkerat vikisijät eivät sitä tee. Onneksi hyviä ja kunnollisiakin on olemassa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383809Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 64724
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708