Hei!
Kertokaapas minne kannattaa mennä kesällä asunto-autolla:
Viime kesänä olimme Pärnussa ja pari yötä Haapsalussa, mutta nyt jonnekkin muualle. Eli meren rannalle tekee mieli ja pyörillä sit kaupunkiin...tai jotain sellasta.
Kertokaa missä ootte käynyt.. kiitos
viroon kesällä
15
171
Vastaukset
- Joksu yötäpäivää
Minä kävin Reinoni kanssa Siilinjärvellä Kuopiosta.
- Se on reino
Kyllä Lapin Late ja Joksu tuo tähän touhuun sitä sateenkaaritouhua,Rumatikin lisäksi.
- Odotellaan
Se on reino kirjoitti:
Kyllä Lapin Late ja Joksu tuo tähän touhuun sitä sateenkaaritouhua,Rumatikin lisäksi.
On ehdottomasti niin värikästä. Vielä kun Joksu lähettää paljon odotetun Fiatin vikalistan tänne, niin on varmaan kivaa luettavaa.
Jos vaikka yöllä sitten laittaa.
- se on salaisuus
Ollaan löydetty Eestistä niin upeita ja viihtyisiä paikkoja joita ei isommin esitteissä mainosteta.
- EVVK
Haista pitkäää viiittuuu, EVVK.
- Autolla Virossa
Kuten "uusia 2013" huomaa, ei tällä palstalla juuri kannata asiaa kysellä - mahdolliset vastaukset hukkuvat sekopäiden aiheuttamaan kohinaan.
Tässä jonkinlainen ehdotus kierrokseksi: laivalla Hiidenmaalle, sieltä toisella Saarenmaalle, takaisin mantereelle ja Tarttoon, sieltä Peipsin rannalle ja Suomenlahden rantaan.
Lisätietoja vaikkapa täältä: http://www.visitestonia.com/fi- uusia 2013
Kiitos asiallisesta vastauksesta.
vielä jos saan kysellä, niin missä kannattaa yöpyä?
On kiva omakohtaisia kokemuksia kuulla.
Tykkäsimme Pärnusta, oli lyhyt matka pyöräillä rannalle ja vanhaan kaupunkiin.
Jos samanlaisia paikkoja löytyy, niin kiitos kertokaa. - mjh
uusia 2013 kirjoitti:
Kiitos asiallisesta vastauksesta.
vielä jos saan kysellä, niin missä kannattaa yöpyä?
On kiva omakohtaisia kokemuksia kuulla.
Tykkäsimme Pärnusta, oli lyhyt matka pyöräillä rannalle ja vanhaan kaupunkiin.
Jos samanlaisia paikkoja löytyy, niin kiitos kertokaa.Valitse tuolta
http://goo.gl/maps/QEAGf
- Autolla Virossa
Leirintäalueita: http://www.eurocampings.net/fi/eurooppa/viro/
Ihan lähellä kaupungin keskustaa leirintäaluetta ei taida olla muuta kuin Pärnussa.
Meidän Viron-matkailusta alkaa olla jo kymmenkunta vuotta, joten ihan tuoreita kokemuksia ei ole. Lisätietoja voit lukea karavaanarit.fi -sivustolta. Foorumia voi lukea ja sieltä voi hakea keskusteluja kirjautumatta. - SFC-96xx
Niin tehkää kuten me ja ajakaa Iso-Britaniaan. Siellä on mukava liikkua asuntoautolla ja käydä Pieriä katsomassa.
Menomatkalla jäädään Tanskaan ja siellä rantoja riittää. Jos kiinnostaa niin kerromme mielelämme enemmän. - Autolla Virossa
Huomasin, että eurocampings.net ei noteeraa tätä: http://www.sammuli.ee/eng/index.htm
Sopivan fillarimatkan päässä Viljandista.
Jos joku haluaa Viroon kesällä, niin miten ohje ajaa Britanniaan tai Tanskaan vastaa esitettyihin kysymyksiin?- Hoppivaari
Joksu on käynyt Englannissa asti Reinon kanssa. Ropottivahteinen Fiatti Joksulla ja Tahvolla ,ei voi ajaa sateella. On se Palstavaht Joksu !!!
Rumatikillä mennään. - Hoppivaari
Hoppivaari kirjoitti:
Joksu on käynyt Englannissa asti Reinon kanssa. Ropottivahteinen Fiatti Joksulla ja Tahvolla ,ei voi ajaa sateella. On se Palstavaht Joksu !!!
Rumatikillä mennään.Kysykää Joksulta Englannin matkasta, ennen kuin hän tänään tulee lisää känniin.
- Uusi nimerkki
Hoppivaari kirjoitti:
Joksu on käynyt Englannissa asti Reinon kanssa. Ropottivahteinen Fiatti Joksulla ja Tahvolla ,ei voi ajaa sateella. On se Palstavaht Joksu !!!
Rumatikillä mennään.Hyvä Hoppivaari/Joksu
- Tyäeläkeläinen
Meillä ei mene kaasua ,ei liikuta talvella on kesävärkki Atriatikki -04 Rummatikillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi554379Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal824069- 703538
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak963460Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1082479- 352338
- 242219
- 362209
- 382189
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k232084