Niin se luonto vain nielee kaiken.

Fiksu kreationisti

Hylättyjen sotakoneistojen keskelle on vain muutamien vuosikymmenien kuluessa alkanut kasvamaan vehreää kasvillisuutta.

Samanlainen ilmiö on nähtävissä tsernobylissäkin.

Mitenkä olisi jos aikaa olisi 200 tai jopa 1000 vuotta? Itseasiassa tällaisia raunioita, muinaisen ihmisten asutuksia, onkin eri puolilta maailmaa löydetty. Koko alue olisi vääjäämättä jo ajat sitten vajonnut vehreän kasvillisuuden alle.

8

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • >Itseasiassa tällaisia raunioita, muinaisen ihmisten asutuksia, onkin eri puolilta maailmaa löydetty.

      No voi herran jestas. Hienoa kun kerroit.

    • todistava mään

      Ja koska Egyptin pyramidit ei ole metrin paksuisen multakerroksen alla, niin niiden ajoitus on päin v*ttua ja 6000v. nuori Maa ja vedenpaisumus on siten totta. Tämähän se piiloviesti jutussasi oli, eikö ollutkin.
      Neuvostopanssarit todisti näin kreationismin!
      Hallelyyja!

    • Riippuu paikan ilmastosta.

    • Epäjumalienkieltäjä

      Kreationistien selitys on, että nuo kasvit on älykkäästi täsmäsuunniteltu kasvamaan ruostuvien panssarivaunujen keskellä.

    • 5yqq6y4

      Aloittajan viesti taas kertoo kuinka kretiinit nielevät kaiken.

    • jyri.kop.

      "Niin se luonto vain nielee kaiken."

      Entä nieleekö poikaystäväsi kaiken? Minun nielee

      • Fiksu kreationisti

        "Entä nieleekö poikaystäväsi kaiken? Minun nielee


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      120
      2239
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      55
      2174
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      6
      1402
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      76
      1393
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1140
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1123
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      979
    Aihe