Rikki mennyt :(

Rikki90

Minut jätettiin 4 vuoden jälkeen.
Olimme kihloissa ja juuri muuttaneet yhteen.
Avopuolisoni petti minua puoli vuotta ja vasta kun sain hänet kiinni hän myönsi kaiken ja ilmoitti ettei halua enää jatkaa minun kanssani.
Tapaus oli minulle niin traumaattinen että masennuin vakavasti ja elämäni meni hetkeksi aivan pilalle.
En tiedä mitä tekisin koska rakastan häntä yhä ja kaipuu on suuri.
Haluaisin hänet ja elämämme takaisin mutta hän häpeää tekoaan ja ahdistuu seurassani.
En kuitenkaan tiedä voisinko olla hänen kanssaan enää pettämisen takia.
Olen itse 24v jätkä ja elämää on vielä edessä mutta mikään ei enään kiinnosta.
Sain hillittyä itseni etten lähtisi kostamaan ja miten voisinkaan, koska hänhän on edelleen se ihana tytsy jonka nostin pohjalta ja rakastan sisimmissäni häntä äärettömästi.......
Olen käynyt treffeillä ja jopa ihan vain seksin takia mutta en ole pystynyt aloittamaan mitään ja seksikään ei onnistu koska hän pyörii mielessäni.
Onko ehdotuksia mitä minun kannattaisi tehdä?

9

433

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kilikolikali

      ... Aika parantaa haavat - anna siis ajan kulua...

    • Setä Toivo

      Elä normaalisti. Jos jaksat niin etsi uusia kokemuksia. Tapaa ihmisiä.

      Suurin virhe olisi, että alkaisit vihaamaan naisia ja/tai kasvattamaan isoa muuria itsellesi vaikka oletkin rikki. Se estää vaan sua kohtaamasta muita ihmisiä aidosti ja aiheuttaa kierteen=mikään ei tunnu miltään.

      Jos tuntuu ihan ylivoimaiselta niin voi mennä terapeutin juttusille. Se ei ole häpeä.

    • Rikki90

      kilikolikali ja setä toivo ansaitsee nyt hatun noston hyvistä kommenteista :)
      En voisi ikinä vihata naisia ja otan kyllä teidän neuvoista opiksi että kiitoksia.
      Vaikka tavallaan oon vihainen exälleni niin toivon hänelle silti onnellisuutta koska jokainen on siihen oikeutettu.
      Jos näkisitte mut niin ette varmaan uskoisi että tällaisella jätkällä tunteita olis mutta oon pohjimmiltani hyvin tunteellinen ja ainoastaan mun exän ajatteleminen saa kyyneleet silmiin.

      • vaihtoautooon

        Ota laastari, se helpottaa tai pari laastaria. niinhän muutkin (N) tekevät. Vaihtamalla paranee. Harva huonompaan enään vaihtaa...


    • Ruikutus asenne

      Mitä eroa on espanjalaisessa ja suomalaisessa asenteessa kun osoittautuu että valittu kumppani ei olekaan se oikea??

      Kun suomalaisen kumppani osoittautuukin epäluotettavaksi eikä aidosti rakastavaksi ja tulee ero , niin suomalainen menee mielestään rikki ja elämä on pilalla.

      Kun espanjalaisen kumppani osoittautuukin epäluotettavaksi eikä aidosti rakastavaksi ja tulee ero, niin espanjalainen on mielestään onnekas kun asia tuli ilmi ja hän näinollen säästyy elämänsä pilalle menosta.

      Ruikuttava asenne ahdistaa.
      Kun ei voi väkisin kenestäkään tykätä vaikka toiselle tulisi paha mieli.

    • tsemppiäää

      mennä eteenpäin ;/ ikävä tapaus mutta noita sattuu muillekin täällä, sinussa ei varmaan ole mitään vikaa vaikka niin nyt ajattelet, löydät paremman kun asetat vähän kriteerejä ja opit merkeistä ja miesten luonteista - arvosta itseäsi ja otat itseäsi niskasta kiinni, selviät kyllä, hän oli vain yksi mies

      • speakout

        Siis nainen, ja itse epävarma raukka jolla ei elämän palaset pysyneet kauniissa kasassa vaan päätyy yhtä pohjalle mistä tulikin.
        Mies, puhu tunteistasi! En nyt täältä käsin voi sanoa heti kenelle, soita vaikka Miessakit Ry:n auttavaan puhelimeen ensalkuun.


    • jo.anne

      Tsemppiä sulle :) Toivottavasti löydät jonkun joka kohtelee sinua paremmin.

    • Juu tsemppiä!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      140
      1745
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      40
      1658
    3. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      63
      1410
    4. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      1305
    5. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      209
      1154
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      277
      1107
    7. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      70
      1083
    8. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      19
      958
    9. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      74
      955
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      888
    Aihe