Apua! Hiustenvärjäys

Värjäsin tiistaina blondit hiukseni ruskehtavan punaisella, ja lopputuloksena sain oranssit hiukset. Voinko jo perjantaina värjätä hiukset uusiksi punaisemmalla, kun maanantaina pitäisi olla edustuskunnossa? Päänahka ja hiukset ovat hyvässä kunnossa.
154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Voit värjätä huoletta. Hapete on silloin hyvä olla alhainen eli1,9-3% niin väri pysyy
paremmin. Tehohoito päälle ja jatka värillisellä hoitoaineella värin ylläpitoa niin
punapigmentti säilyy paremmin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


väärinvärjännyt kirjoitti:

Värjäsin tiistaina blondit hiukseni ruskehtavan punaisella, ja lopputuloksena sain oranssit hiukset. Voinko jo perjantaina värjätä hiukset uusiksi punaisemmalla, kun maanantaina pitäisi olla edustuskunnossa? Päänahka ja hiukset ovat hyvässä kunnossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu