Miksi painoni ei putoa? Apua

painojunnaa

Oon nyt 3vkoa syönyt paljon rahkaa ja raejuustoa ja jotain hedelmiä ja kanaa siinä kyljessä. Oon 6krt viikossa tehnyt 30min lihaskuntoharjoituksen, en voi juosta jalkavamman takia. Kuitenkin on vaan 1kg lähteny painosta.. Teenkö jotain väärin?

1

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Koostumus pielessä?

      Hei. Investoi esim kalorilaskuri.fi tiliin ja kirjaa sinne kaikki syömiset, liikunta, painosi jne. Tämä siksi, että näet perus energiantarpeesi, kuinka paljon kaloreita saat ruuasta ja ennen kaikkea: saat tarpeeksi kaloreita, tarpeeksi hiilihydraatteja ja tarpeeksi proteiinia. Eli pelkkä kuijotus vie kropan säästöliekille jolloin kaikki energia käytetään vaan painon pitämiseen. Miinuskaloreita voit laittaa enintään 500 jotta keho porskuttaa isolla liekillä ja energiaa on jumpata, mutta silti olet hieman miinuksella laihtuaksesi.

      Tuolla konstin se onnistuu varmasti. Umpimähkään syödessä kalorimäärä ja ravinnon koostumus ovat yleensä väärin joten paino ei putoa. Laihduttamisen tueksi lihasmassaharjoittelu on ehdoton tuki koska lihas kuluttaa energiaa levossakin joten hiukan enemmän lihasta = on hiukan isompi energiankulutus = hiukan enemmän laihtumista.

      Kalorilaskuri.fi Heti huomenna käyttöön! Tsemppiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      46
      7645
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      33
      4223
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3715
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3200
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2876
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      65
      2581
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      56
      2427
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      51
      2388
    9. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      40
      2339
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2286
    Aihe