Täytyy kyllä sanoa, että muutaman päivän poissaolo tältä palstalta teki yllättävän hyvää omalle henkiselle hyvinvoinnille. Ei ole tarvinnut miettiä muutamaan päivään ollenkaan sitä, että mitä muu musta ajattelevat.
Hieman yllätyksenä huomasin jopa sen, ettei tämän palstan (sinkut-palstan) etusivulla ollut yhtään muhun liittyvää kirjoitusta. Kun ajattelin, että varmasti täällä ei ole muutamaan päivään mistään muusta puhuttukaan, kun mun poissaolostani.
Aion kyllä silti yhä pysyä tällä palstalla, mutta palstan surkean ja epäasiallisen tason vuoksi en aio kirjoitella täällä niin paljon kun aikaisemmin.
Palstalakko teki hyvää
7
116
Vastaukset 7
Ei kukaan ole käskenytkään vastailemaan tällä palstalla surkeisiin ja epäasiallisiin lankoihin.
Meinaan jatkossa olla tarkempi ja valikoivampi sen suhteen, että mihin kirjoituksiin suostun vastailemaan. En taida viitsiä vaivautua vastaamaan ollenkaan johonkin selkeisiin haukkumiskirjoituksiin, koska niissä vaan menettää helposti omat hermonsa.
- ...
Se sun kiusaaja oli varmaan joku multinikkeilijä. Älä anna sille enää mitään huomioo, se on vaan tyhmä trolli. Täällä on paljon muitakin. Tervetuloa takas!
- olet heikko
V*ttu olisit pysynyt vaan lakossa. Kesti kokonaista 2 päivää kun tulit jo takaisin mokoma addikti.
Kyllä se mun palstalakkoni kesti huomattavasti kauemmin, kun jotain kaksi päivää. Olin muuten palstalta pois ainakin 5 päivää, ellen peräti pidempään.
Mutta ei kai sun ole mikään pakko lukea mun kirjoituksiani, jos et halua, vai onko muka?
- kakka juttu
Ei kannata olla täällä palstalla kirjoittamassa mielipiteita koska muut ajattelee siitä pahaa.
- Trollianalyytikko
Taas uusia trollailumuotoja testissä? Eli uusimpana tämä äärimmäinen narsismi:
"Hieman yllätyksenä huomasin jopa sen, ettei tämän palstan (sinkut-palstan) etusivulla ollut yhtään muhun liittyvää kirjoitusta. Kun ajattelin, että varmasti täällä ei ole muutamaan päivään mistään muusta puhuttukaan, kun mun poissaolostani."
Jokainen DarkFearin tuotantoa pidempään seurannut lienee huomannut, miten näennäisestä saman toistostaan huolimatta hahmoon pikkuhiljaa kehitetään uusia ominaisuuksia ja samalla pudotetaan vanhoja, huonommin keskustelua herättäneitä pois.
Esimerkiksi pari vuotta sitten kokeilussa oli korostaa hahmon herkkyyttä: hän kertoi itkeneensä pitkään negatiivisia kommentteja ynnä muuta vastaavaa. Ilmeisesti tämä emohomoilu ei kuitenkaan osoittautunut trollausmielessä tehokkaaksi, sillä elementti putosi pois hahmon ominaisuuskavalkadista hyvin nopeasti.
Viime aikoina negatiivisten kommenttien reaktiona onkin itkemistarinan tilalla käytetty hyvin primitiivistä autismi/Tourette-raivokohtausta. Uusi lähestymistapa on trollauksen kannalta epäilemättä potentiaalisempi, vaikka liiallisuuksiin ei siinäkään saisi mennä.
Toivottavasti tästä narsismista tulee kestoelementti, kyseinen asenne nimittäin on keskusteluissa esille putkahtaessaan aina yhtä viihdyttävää ja provosoivaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.393998- 102885
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei293866- 77748
- 82726
- 74714
- 50655
- 37646
- 45621
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609