Mitä tehdä, kun kaikki toivo on mennyttä. Ei auta terveydenhuollon apu. He eivät ymmärrä työpaikkakiusatun tuskaa. Asia on viranomaisilla. Työnantaja vitkuttaa asian selvittämistä samoin viranomaiset. Tulee loppu minusta ennen aikojaan....Mitä neuvoksi?
voimat loppu
5
196
Vastaukset
- haluatko kertoa
Haluatko avata tilannetta? Mikä on ajanut nykyiseen tilaan?
Nuo pedot eivät tajua, mitä toiselle ihmiselle aiheuttavat. Se on sääli, mutta HEITÄ on turha sääliä - toivotonta
Työpaikkakiusaaminen on jatkunut jo viisi vuotta ja sitä on selvitetty viranomaisten toimesta jo kaksi vuotta ja asia on edelleen kesken eikä loppua näy. Ei ihminen voi jaksaa tällaista vaikka kuinka vahva alkujaan olisi ollut.
Terveydenhuollon toimijoilla ei oikein ole osaamista auttaa vaikka diagnoosit draumaattinen stressi ja depressio ovatkin tehneet. Ihmettelevät vaan kuinka julmaa voi olla kiusatun osa ja harmittelevat, että eivät voi asialle mitään.
Minusta tulee loppu.- Voimia sulle!
Jospa pääsisit pitkälle sairaslomalle ja sitä kautta vaikka työkyvyttömyyseläkkeelle. Pääseehän masentuneetkin eläkkeelle, niin miksei sitten sellainen henkilö joka on joutunut kokemaan monen vuoden ajan kestoista työpaikkakiusaamista. Byrokratia tuppaa olemaan sellasta paperien pyörittelyä paikasta ja henkilöstä toiseen, ett varmasti asian hoitaminen kestää. Mutta ei ole mitään järkeä antaa tilanteen jatkua noin huonona, sulla terveys menee vielä huonommaksi, kroppakin rupeaa oireilemaan jatkuvan henkisen stressin takia. Toivotan sulle jaksamista ja jospa asiaan tulee ratkaisu, joka on sulle myönteinen. Periaatteessa sun kuuluis saada korvauksia kokemistasi vääryyksistä, ei tuollaista voi ja eikä saa lakaista maton alle piiloon.
- kauaksi saastoista
Älä uhraa terveyttäsi äläkä elämääsi. Jos on mahdollista niin lähde pois siitä työpaikasta. Sinä itsehän olet tärkein.
Vaikka kiusaaminen saataisiinkin loppumaan, niin silti et koskaan unohda mitä on tapahtunut. Ne naamataulut muistuttavat sinua joka ikinen päivä kokemastasi vääryydestä ja heidän kieroudestaan.
Kokeile kartoittaa muut väylät päästä pois siitä paikasta ja lähteä opiskelemaan tai muuta toimintaa. - Kiusattu
Neuvoksi se, että samaa kokeneita on paljon.
Jaksamista, toivottavasti sinulla on edes yksi läheinen , jolle voit puhua asiasta. Toivon jaksamista sinulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.3511427- 639830
- 1465574
- 1443784
- 753740
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi373635- 403378
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal243183- 632793
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak792593