HD5 Tikkurila

ääpölölölölö

Älkää ihmiset ikinä menkö tähän paikkaan. Liikkeeseen meneminen oli suuri virhe. Menin ripsienhuolto aikaan ja liikkeesä minua vastaanotti aasialainen mies ja liikkeessä samaan aikaan ollut nainen oli myös aasialainen, eikä kumpikaan työntekijöistä puhunut suomea juuri ollenkaan. Toimenpide oli tuskainen. Aasialainen mies teki huoltoni ja en saanut hänelle sanottua mitä haluan, koska hän ei ymmärtänyt mitään. Hygieenisuutta ei ollut ollenkaan. Mies tökki toimenpiteen aikana minua pinseteillä ympäri kasvoja ja repi vanhoja ripsiäni pinseteillä pois. Toimenpide kesti lähes kaksi tuntia, vaikka kyseessä oli vain huolto ja kun mies oli saanut ripseet valmiiksi hän vain tönäisi minut pystyyn ja huonolla suomellaan hoki "valmiis, valmiis" ja yllättäen tuloskaan ei miellyttänyt. Toisessa silmässä oli pidempiä ripsiä kuin toisessa ja ripseni olivat melko harvat ja varsinkin siihen nähden, että toimenpide kesti niin kauan. Liimaa oli aivan liikaa ja silmäni olivat todella kipeät pari päivää.Toimenpiteen aikanakin koko huone haisi todella vahvasti liimalta. Rentoutuminen oli kaukana. Toisessa huoneessa kuulin kun liikkessä oleva nainen teki kynsiä ja hänkään ei ymmärtänyt mitään mitä asiakas sanoi. En saanut myöskään mitään korvauksia, vaikka yritin selittää etten ole tyytyväinen ja syy oli se kun he eivät ymmärtäneet mitään, joten lopulta luovutin ja poistuin vain paikalta. Liikkeestä lähtiessä jouduin itku kurkussa poistua paikalta ja päiväni oli melkein kokonaan pilalla kun jouduin kipeillä silmissä ja huonoilla pidennyksillä kulkea julkisilla paikoilla. Kuittiakaan en saanut, vaikka pyysin (ei taaskaan ymmärtänyt) eli ilmeisesti kiertävät verojakin. On kuitenkin varmaa, että kyseiseen liikkeeseen en enää ikinä astu. Menin liikkeeseen vain, koska en päässyt henkilölle, joka yleensä on pidennykseni tehnyt ja tarvitsin kiirrellisen ajan. Virhe oli mennä.

3

1502

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ääpölölölölölö

      Lisäksi mies teippasi silmäni jollain maalarinteipillä ja tunki silmäni ihan täytee sitä ja kun hän repi niitä irti repi hän samalla toisesta kulmakarvastani irti osan karvoista. Mies myös repi teipit niin kovakouraisesti, että sattui.

    • silmät särkeee

      kävin myös itse juuri laittamassa ripset tuolla ja samanlainen kokemus takana.. kauanko sinulla pysyi ripset silmissä ja oliko silmät tulehtuneet tuon jälkeen.. minullakin silmät tosi kipeät.. kannattaisikohan suoraan varata jo seuraava huolto jonnekkin jos ripset eivät pysy kiinni kauan ?

    • Askndfg

      Itse kävin kyseisessä paikassa ripsienpoistossa ja järkyttävä kokemus oli! Aasialainen nainen tiputti liimanpostoainetta silmiini ei pyytänyt edes anteeksi vaikka nöki kun itken..! Repi kovaa omia ripsiäni ja leikkasi niitä saksilla ja tämän jälkeen ei ollut omia ripsiä ollenkaan! En suosittele kiertäkää tämä paikka niin kaukaa kuin mahdollista!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      357
      10254
    2. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      11
      2922
    3. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      285
      2316
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      126
      2101
    5. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      38
      1873
    6. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      101
      1673
    7. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      141
      1653
    8. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      147
      1567
    9. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      73
      1398
    10. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      93
      1056
    Aihe