Millaiselle profiilille vastaisitte

Tikasauto

Eli tehkääpä sellainen profiilikyhäelmä jolle mieluiten vastaisitte. Sekä miehet että naiset.

4

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Akateeminen M etsii

      Ei tarkkoja lauseita, mutta pääpiirteittäin tämä rakenne naisella:

      ALKUKEVENNYS - joku fiksu lohkaisu, joka kertoo positiivisella tavalla naisesta itsestään (esim. että on tähtitieteilijä)

      MITÄ HALUAA SUHTEELTA - ei siis esitä vaatimuksia tms., vaan listaa millaista elämää ja suhdetta haluaisi niin jokainen voi siitä itse päätellä

      LOPPUKANEETTI - joku koukku, miksi juuri häneen kannataisi ottaa yhteytta, ja ei saa myöskään sisältää vaatimuksia miehelle vaan jokin seikka mikä tekee kirjoittajasta mahd. helposti lähestyttävän ja toimii keskustelunavauksena mahdollisesti

      (KUVA - mielellään ei kuvaa jos todella kaunis nainen (ettei tunne että "noi toi saa jo liikaa vastauksia"), tai joku ei-liian-tyylitelty, varsin arkinen kuva ilman mitään biletystä, drinkkilaseja tai seksuaalissävytteisiä poseerauksia (herutuskuvat on no-no))

      • Hei kaikki,

        erittäin hyvä pointti Akateeminen M etsii -nimimerkiltä.

        Negatiivisuus ei kanna pitkälle, joten kannattaa koittaa profiilitekstissään kääntää tämä "vaatimuslista" positiivisiksi lauseiksi.

        Esimerkiksi nyt vaikka "en halua mitään sohvallamöllöttäjää" voi olla vaikka "elän hyvin aktiivista elämää liikkuen ja harrastaen, pysythän menossani mukana :D"

        LIsää hyvän profiilitekstin ohjeita löytyy esimerkiksi E-kontakti.fin blogista: http://www.e-kontakti.fi/blogi/eiko-seuraa-loydy-tarkista-nama-asiat-nettideittiprofiilissasi/

        t: Heli E-kontakti.fistä


    • Tiedän kyllä millaiselle en vastais eli:
      - Ei kerro mitään itsestään -> next.
      - Kertoo vain että työskentelee kivassa paikkaa ym. -> päättelen että elämä koostuu vain työstä ja omaa elämää ei ole, kun ei osaa kertoa sanoin millanen on vapaa-ajalla next.
      - Kuva ei nappaa -> next.

      Sellaselle yleensä vastaan joka on noiden vastakohta eli joka kertoo itsestään millanen on ja mitä hakee, jos sitten olen sitä mitä hän tuntuu hakevan ja myöskin hän on sitä mitä haen niin viesti lähtee.

      Nuo kun läpäsee niin ei ole kyllä montaa jäljellä vaikka ois hakuna koko suomi.

    • 18+16

      Juuri nimenomaan positiivinen profiili. Ei mitään "minulle ei kukaan kuitenkaan kirjoittele" ja "kelpaanko kennellekään" ja "olen tavallinen",,, ei tarvi silti olla mitään eksstriimiä.

      Hyväntuulinen mukava profiili, jossa kertoo jotain edes itsestään ja mitä haluaa. EI listata siihen profiiliin kaikkia ketkä "älkööt vaivautuko" - niihin harva vastaa vaikka kriteereihin sopisikin.

      Jos profiilissa ei lue muutakuin sähköpostiosoite mihin toivotaan kuvat lähetettäväksi ja vielä korostetaan että ei vanhempi kuin vuoden vanha kuva...ääh.

      Kun lukee miesten profiileja, tuntuu että hakeeko ne ihmistä ollenkaan vai jotain näyttelyesinettä ja panopuuta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      74
      1290
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      43
      921
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      360
      753
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      127
      709
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      53
      683
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      656
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      615
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      602
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      584
    Aihe