Aamupuuro?

Syön n. 2dl neljän nalle puurohiutaleita aamupalaksi. Kumpi on parempi vaihtoehto puuron lisukkeeksi "voisilmä" eli ruokalusikallinen Becel Pro Active kevyt levitettä vai n. 40g mysliä? Puntilla käyn 3 kertaa viikkoon ja lisäksi harrastan 1h viikossa aerobista.
358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En syö kumpaakaan.
Sokeripitoiset puurot ei ole hyväksi terveydelle.
Varsinkin puuro Beselillä varustettuna on jo melkein vaarallinen

Äänestä

pekonia ja munia syö puntti jätkät

Äänestä
  • Pekonia syö vain pömppövatsaiset hihhulit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


egeghehe kirjoitti:

Syön n. 2dl neljän nalle puurohiutaleita aamupalaksi. Kumpi on parempi vaihtoehto puuron lisukkeeksi "voisilmä" eli ruokalusikallinen Becel Pro Active kevyt levitettä vai n. 40g mysliä? Puntilla käyn 3 kertaa viikkoon ja lisäksi harrastan 1h viikossa aerobista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu