mitä neuleen alle?

mieshdvf

Eli siis mitä laittaisin neuleen alle. Kyseessä on violetti neule jossa jonkinkokoinen v-aukko. Olisiko jotain tiettyjä värejä

6

4574

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 7+20

      No eiköhän ainakin kauluspaita sielä alla aja asiansa. Väreistä en osaa muuta suositella kuin valkoista, sillä itsekkin vasta opettelen värien käyttöä vaatetuksessa :)

    • alottaja

      Valitettavasti en omista kauluspaitaa. Minkä väristä t-paitaa kannattaisi yrittää

      • ..........

        Musta ja valkoinen (käyvät aina).

        Väreistä helpoimmin LIUKUVA VÄRIASTEIKKO eli saman värin eri sävy tai valööri. Itse en tälle linjalle menisi, koska haluan, että t-paidan väri sopisi muihinkin vaatteisiin.

        TAI sitten, jos todella haluat väriä, VASTAVÄRI, eli violetin kanssa keltainen. Se olisi keväisen pirteä pilkistämässä.


    • ......v

      Riippuu V-aukon koostakin. Jos on oikein iso syvään uurrettu kaula-aukko en laittaisi mitään kovin paljon neuleen väristä poikkeavaa.

    • alottaja

      Ostin nyt tumman sinisen lyhythihaisen kauluspaidan niin onko se sopiva laittaa alle.

    • Muoti

      Laita vaikka ihan hihaton musta aluspaita tai musta v-aukkoinen t-paita, katsot vain että t-paita ei paljon näy sieltä alta.
      Alle sopii myöskin kauluspaita(aina pitkähihainen) valkoinen, musta, harmaa, jokin muu hillitty väri(ei mikään räikeä) tai jokin hillitty kuviointi raita/ruutu perus väreissä. Jolloin laita kaulukset näkyviin neuleen päälle.
      Myös pikee paita voi käydä (samoissa väreissä kuin yllä) jolloin kaulukset myöskin näkyviin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      21
      6665
    2. Malmin tapaus on järkyttävä

      Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi
      Maahanmuutto
      556
      2285
    3. Mitä haluaisit kysyä

      Kaivatultasi?
      Ikävä
      147
      1867
    4. Mitkä asiat teidän elämässänne on

      Tällä hetkellä parasta?
      Ikävä
      85
      1261
    5. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      97
      1042
    6. Mitä haluaisit nähdä

      Kaivatullasi päällä?
      Ikävä
      72
      970
    7. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      87
      942
    8. Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä

      Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E
      Ikävä
      10
      843
    9. Kaupunki ostaa Kauppamatin

      Joutuukohan yrittäjät lähteen muualle?
      Haapavesi
      32
      840
    10. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      147
      767
    Aihe