Tätä on jatkunut yhtäjaksoisesti n. 3 v. tuhannet lapset ja muuutenkin syyttömät kärsivät suunnattomasti.
Skitsofreenisinta tässä on se ,että Syyrian hallitus tappaa omia kansalaisiaan.
Luulempa, että syy miksi maailman huomiota olla tarpeeksi herätelty
tällä murhenäytelmällä on se ,että kyseinen tappaminen liittyy
islamiin.
Pelätään, että saadaan koko maailman muslimit kimppuunsa.
http://www.iltalehti.fi/iltvuutiset/20140315038810903_v0.shtml
Skitsofreenisinta tässä on se ,että Syyrian hallitus tappaa omia kansalaisiaan.
Luulempa, että syy miksi maailman huomiota olla tarpeeksi herätelty
tällä murhenäytelmällä on se ,että kyseinen tappaminen liittyy
islamiin.
Pelätään, että saadaan koko maailman muslimit kimppuunsa.
http://www.iltalehti.fi/iltvuutiset/20140315038810903_v0.shtml
Vastaukset 10
Vanhimmat
Pakolaisten asema Syyrian pakoaisilla on karsea. On kymmeniätuhansia sodan traumatisoimia lapsia ja nuoria. nlkään kuolleita aikuisia ja lapsia.
Presidentti sanoo rakastavansa kansaansa ja kuitenkin pommittaa siviilikohteita ja moukaroi niitä tykistöllään.
Jälleen juuri uskontojen riivaamat ihmiset tätä painajaista ovat jatkaneet vuosia. al Assad katsoo itse olevansa jumalien valitsema kansanjohtaja. Murhaaja se on.
Syyrialaisilla ei olisi mitään hätää ellei ulkomaisen aseistamat ja rahoittamat rosvojoukkiot kävisi sisällissotaa.
"Syyrialaisilla ei olisi mitään hätää ellei ulkomaisen aseistamat ja rahoittamat rosvojoukkiot kävisi sisällissotaa"
Mitkä ulkomaiset rosvojoukkiot?
Onko sinne muuttanut jotain ulkolaisia kansallisuuksia ja alkaneet
siellä sotia?
Syyrialaisia ne on, puolin toisin, älä yritä vääntää mustaa valkoses.
Taitaa olla vaikea myöntää asia, että oman maan muslimit tappaa siellä toisiaan.
Tähän trkagediaan ei Länsimaat tai muutkaan näytä löytävän mitään keinoa lopettaa, ei ehkä yritetäkään.
Sudanissa on kans sisällissota joka vaan jatkuu ja jatkuu, samoin Kongossa, mitä
yhteistä? Islamistit asialla.
Itseasiassa Kongon sisällissodassa islmaistit eivät ole asialla, vaan kyseessä on Ruandan kansanmurhan jälkeiset hutujen ja tutsien välienselvittelyt.
Pysytään Syyriassa vaan.
Ihanaa että saadaan Syyrialaisia pakolaismiehiä Suomeen! Helsingissä on paljon sinkkunaisia kuten minä joka haluaisi hoivata noita raukkoja.
Kuuleppas nyt. Tehdään yksi asia selväksi. Arabit ovat kilotavaraa ja niitä ei lasketa. Arabi on kuin takkapuu. Säälitkö sinä takkapuuta kun se heitetään uuniin?
Ei amerikka voi olla kiinnostunut, kun ei kehtaa enää ruveta ryöväämään öljyä ryöväys on jo niin monessa maassa meneillään.