Onko mitään mieltä aloittaa etäsuhdetta, jos tietää, että eri paikkakunnilla joudutaan asumaan ainakin kuusi vuotta? Näkemiset olisivat joka toinen viikonloppu tai harvemminkin..
Onko etäsuhteen lopputarkoituksena se, että päästäisiin mahdollisimman nopeasti muuttamaan toisiaan lähelle tai jopa yhteen?
Onko etäsuhteen lopputarkoituksena se, että päästäisiin mahdollisimman nopeasti muuttamaan toisiaan lähelle tai jopa yhteen?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Minun mielestäni se ei ole järkevää, vaan elämäsi tuhlausta. Ainoastaan sitten asia on toisin, jos molemmat olette vakavissanne kiinnostuneita toisistanne ja olette syvästi rakastuneita sekä olette varmoja toisistanne.
Kiitos paljon vastauksesta!
Tuo "elämän tuhlaus" -ilmaisu sai miettimään.. Tilanne on se, että erosin yli kolme vuotta sitten, eikä uutta rakkautta ole sinä aikana löytynyt. Jos jatkan etsimistä ja sopivan kumppanin odottelua, voi siinä mennä vaikka tuo 6 vuotta ilman rakkautta. Eli tuhlausta sekin..
Onkohan parempi tyytyä edes rippeisiin, kuin olla ilman mitään? Rakkautta on molemmin puolin, mutta se ei pääse kovastikaan syvenemään etäsuhteessa.
kannattaako miettiä että mahdollisimman nopeasti muuttaminen yhteen tarkoittaa sitä että muutat ventovieraan kanssa yhteen, se mitä toinen viestittelee ja puhelimessa puhuu tai on kun harvoin näätte, voi olla tosiasiassa jotain ihan muuta mitä sitten loppupeleissä on eli muuttamaan lähelle toisiaan lienee se paras vaihtoehto tai sitten se lopullinen moi oli hauska tutustua.