Kello suihku ja -saunakäyttöön

Iltaa palstalaisille,
otsikkoa mukaillen hakusessa rannekello joka kestää saunan, suihkun, astianpesukoneen ja varusmiespalveluksen.

Mielellään ei saisi maksaa montaa kymppiä ja missään tapauksessa ei saa mekaaninen, täytyy ehdottomasti olla patterikello.
83285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Prolopoika se koittaa uutta lähestymistapaa, ei mene läpi vieläkään.

Äänestä

Heh ei oo olemassakaan. Mulla on seiko 850€ ja astianpesukonetta en oo kokeillu mut saunan ja suihkun on kestäny... Ainaki vielä. Intissä oli veettävä leijona ja kesti ku välillä tuuletti kosteutta ulos....

Äänestä

Unohdin mainita. Kellon tulee kestää ehdottamasti isältä pojalle.
Tästä ei voida tinkiä koska kyseessä on suurpääoma jonka kasaansaaminen suvun keskuudesta vaatii useita sukupolivia.
Lisäks aika harva kelpaa edes pakolliseen varusmiespalvelukseen, voi olla että seuraava pääsee vasta kolmannesta sukupolvasta alaspäin.

Joten ehdottomasti sukupolvelta toiselle kestävää laatua.

Äänestä
  • Ja sitten Prolomarssi seuraavaksi kiertoon jne.....

    Äänestä

  • lääkitys fail kirjoitti:

    Ja sitten Prolomarssi seuraavaksi kiertoon jne.....

    Huijasin!
    Armeijasta pistivät C-papereilla pihalle ei seisonut ole sen jälkeen kun rakvaattorin kurasuojaan ryvin.

    Sen verran sairaalloinen ylipainokin että sen johdosta eläkkeellä, eli ihan riittää jos kevääseen asti kello kestää.

    Ne saunatkin ovat olleet sellaisia selkäsaunoja, kylällä vetelevät turpiin kun istun penkit ruttuun.

    Äänestä

Itse ostin yläasteella ollessani jonkun Citizenin ns. ruostumattomasta teräksestä tehdyn halpismallin muutamalla kymmenellä markalla Stockmannilta. Se kesti erinomaisesti myös intin, vaikka vesisuojausta siinä ei ollut.

Aikojen saatossa alkoi kromipinnoite hapertua ja kulua pois. Kun paristo sitten ehkä kolmannen kerran loppui, päätin sijoittaa uuteen kelloon joka onkin toisen tarinan aihe.

Kyseinen Citizen oli aktiivikäytössä peräti 8 tahi 9 vuotta. Vuodesta 1993 aina vuoteen 2001.

Äänestä

Niille jotka viattomasti ketjua katsovat ja sellaista myös etsivät, suosittelen kääntymään clas ohlsonin puoleen. Heidän prologue-mallistonsa tarjoaa lyömätöntä hinta-laatusuhdetta. Kestävät kovan käytön kuten kuuluu. Muille kommentoijille totean vain, että onpas törkeää ja todella epäasiallista käytöstä. Ei ihme että palsta tekee kuolemaa, sillä häiriköt tekevät epäasiallisella käytöksellä asiallisen keskustelun mahdottomaksi. Noh trolleja ei pidä ruokkia.

Äänestä
  • Onneksi kirjoitustyylisi tunnistaa kovin helposti.
    Olet nolo prolopoika joka jatkaa ja jatkaa kunhan pääsee pannasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mr. Lam kirjoitti:

Iltaa palstalaisille,
otsikkoa mukaillen hakusessa rannekello joka kestää saunan, suihkun, astianpesukoneen ja varusmiespalveluksen.

Mielellään ei saisi maksaa montaa kymppiä ja missään tapauksessa ei saa mekaaninen, täytyy ehdottomasti olla patterikello.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu