mitä eroa on esim mineraalimeikkipuuterilla ja normaalilla puuterilla?
ja mitä eroa on cc- ja bb-voiteilla?
mineraalimeikki
eth444
1
90
Vastaukset 1
- sssrs
Länsimaiset CC ja BB voiteet ovat käytännössä sävyttäviä kosteusvoiteita, vaikka joitakin poikkeuksiakin on. CC on kai "color correcting".
Mineraalimeikin tunnistaa vähäisistä ainesosista, yleensä jotenkin näin: mica, zinc oxide, titanium dioxide, iron oxides. Tavallisessa puuterissa on melkein aina talkkia, tai jos se on kiinteä, myös silikonia, rasvoja, säilöntäaineita tms.
Muutama vuosi sitten "mineraalimeikki" oli silloinen BB ja sanaa alettiin käyttää kaikissa muissakin yhteyksissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791406
- 851283
- 1041028
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7596Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30556Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44532Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520