20 päivää vesipaastollah!

Hola! 20 seuraavaa päivää meikäläinen vesipaastolla. Saman verran on myös ylimääräisiä kiloja. Ja saman verran on lomaakin töistä, joten täydellinen ajankohta kitudieetille. Tavote numero yks on laihdutus ja kovana kakkosena tulee aknesta eroon pääseminen. Palsta toimii minun paastopäiväkirjana. Ja hei, älkää edes vaivautuko pätemään, tiedän mitä teen.
19241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Kiinnostaa kun kilo p#skaa!

Äänestä

Siitä vaan katotaan miten ahnehdit tuon veden kiskomisen jälkeen kaikki läskit tulee tuplana takasin voi jeesus näitä aivottomia

Äänestä

HAHAHAhahha

Ja eikun läskiä myllyynXD

Äänestä

Paastolle on oma palstansa.

Äänestä

Onnea taistoon, olen itsekin kokeillut ja onnistunut: 12 päivää ja kuusi kiloa nuorna ollessani.

Äänestä

Kaksi päivää vihanneksilla ja mehuilla on nyt takana ja huomenna aletaan elämään pelkällä vedellä. Suolihuuhtelu tehty, joten se on menoa nyt!

Äänestä

Olis kannttanu kattoo eilen lääkärit ohjelma jossa kerrottiin paastoamisen olevan täyttä humpuukia ja jopa hengenvaarallinen.se pistää munuaiset ja maksan koville voi pahimmassa tapauksessa aiheuttaa virtsahappojen leviämisen elimistöön...no omapa on kroppanne!!!

Äänestä
  • Yle teemalta tuli 2-3vk sitten vesipaasto-ohjelma, jossa väitettiin sen olevan terveellistä. Esim. joku oli parantunut astmasta vesipaaston ansionsta.
    Kyseisessä ohjelmassa mainittiin, että paasto saa kestää max.3vk, eikä vesipaastoa saa kokeilla ilman, että olet lääkäreiden valvomassa tilassa.

    Äänestä

Mä, viiskymmppinen äijä purotin 14kg viiresviiskos, vähäruokaisella ruokavaliolla.
helppoa ja nopeaa.

Äänestä

Vaikka paastolla ja ENE-dieeteillä putoaa nopeasti kiloja, viidestä ekasta kilosta 3,5kg on vettä, 1kg rasvaa ja 500g lihasta. Kun paasto tai em. dieetti loppuu ja alkaa syödä, vesikilot palautuvat heti ja koska kehon lihas-rasvakoostumus on heikentynyt, energiaa palaa entistä heikommin ja paastonnut lihoo entistä helpommin. Noilla vippaskonsteilla pudotetut kilot tulevat takaisin korkojen kera liki 100% varmuudella vuodessa parissa.

Paasto on tosi huono, epäterveellinen ja väliaikaisia tuloksia tuottava tapa laihduttaa. Jotkut positiiviset vaikutukset erikoistapauksissa esim. syöpähoitojen tehoon, ovat harvinaisia. Tavalliselle ihmiselle paastosta on enemmän haittaa kuin hyötyä.

Äänestä

1 päivä vesipaastolla ohi. Ihan normaali olo ollu koko päivän. Ei mitään muuta raportoitavaa.

Äänestä

En mä päde. Mä nauran sivusta sun hommallesi.

Äänestä
  • No joko kosahti?

    Äänestä

2 ja 3 päivät ohi kohta. Vaikeinta ollu itsekurin kans mut ei muuta.

Äänestä

4 päiväki kohta selvitetty. Olo ollu huomattavasti parempi mutta nyt iski hirvee päänsärky..

Äänestä
  • Toivottavasti älyät ottaa edes vitamiineja vaikka purkista muuten uhkaa aika nopsaan puutostaudit :(

    Äänestä

kannattaa huomioida myös tarpeelliset suolat yms. koska kun juot vain vettä, ja nälkääsi ehkä juot enemmän kuin normaalisti, on äkkiä suolatasapaino sekaisin

Äänestä

syö pari suolakurkkua , ja purkki rasvatonta piimää päivässä. terv -15kg/5vk

Äänestä
  • ei tainnut vesipaasto onnistua? tuttu loru.

    itse olin viime vuonna 8 päivää pelkällä vedellä.
    kävelin kuin vanhus, en jaksanut puolta kilometriä pidemmälle.
    8 päivää koitti ja menin kauppaan ostamaan kaiken maailman herkkuja.
    siinä sitten elimistö meni tukkoon ja kaksi päivää täyttä helvettiä kun missään asennossa en voinut olla kun sattui niin paljon, oksensin 4 kertaa päivässä nesteitä.
    melkein sairaalaan sain itseni tuollaisen hölmöilyn takia.
    tietenkin sitä vakuuttaa itselleen että hoitaa homman eikä mitään pahaa tapahdu, todellisuus on toinen.
    en ole eläessäni tuntenut niin viiltävän kovaa kipua kuin silloin, enkä ikinä halua kokea samaa.
    kaikki kilot tuli korkojen kanssa takaisin.

    vesipaasto ei ole laihdutuskeino.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


12121212 kirjoitti:

Hola! 20 seuraavaa päivää meikäläinen vesipaastolla. Saman verran on myös ylimääräisiä kiloja. Ja saman verran on lomaakin töistä, joten täydellinen ajankohta kitudieetille. Tavote numero yks on laihdutus ja kovana kakkosena tulee aknesta eroon pääseminen. Palsta toimii minun paastopäiväkirjana. Ja hei, älkää edes vaivautuko pätemään, tiedän mitä teen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu