au pairin osallistumisaika

tuleva au pair

Kuinka kauan ennen suuniteltua lähtökuuta kannattaa osallistua au pair ohjelmaan mukaan? Kauan niissä paperijutuissa menee ennen perheen etsimistä ja kauanko perheen etsiminen voi viedä?

1

145

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Karitaa

      Puol vuotta on aika semmonen hyvä aika. Tosin tää on kyllä tosi tapauskohtaista, jotkut on päässy lähtee parin kuukauden sisällä ja toiset ettiny perhettä vuoden tuloksetta. Ite lähin mukaan yheksän kuukautta ennen lähtöä, perhe selvis nopeesti ja oli sitten valmiina jo noin kaheksan kuukautta ennen. Nyt tulee sitten just seittemän kuukautta täyteen Floridassa :) Ite ainaki luin vastaukset kaikkiin tälläsiin ennen lähtöä muitten aupair-blogeista, mun löytyy tuolta: http://starsstripesandme.blogspot.com :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2462
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1642
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      653
      1066
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      972
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      926
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      885
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      83
      760
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      33
      736
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      71
      728
    Aihe