Ateistille kaikki on kilpailua, oli kyse sitten syömisestä, urheilusta tai tiedosta.
Millainen on ateisti
16
133
Vastaukset
- päätäsi kutittaa
Sinun mielisairailla horinoillasi ei ole mitään painoarvoa.
- totuus kirvelee
Ateisti tietää kaiken ja tekee kaiken paremmin kuin kukaan muu ja tuulettaa ympäri kämppää ja uhoaa voittavansa kaikki.
- ---
Hassu nimimerkki. Ei missään suhteessa viestin sisältöön.
- totuus kirvelee
Ateisti suorittaaa vaan itse itselleen määrättyä tehtävää, silloin ateisti kokee onnistuneensa miehen tehtävässään, tämäkö on älykkyyttä. Tämä paistaa läpi joka päivä tällä palstalla
- marsunkiillottaja
Eikös kilvoittelu ole enemmänkin uskisten tapa?
- ...
Ateistien ongelma se vain, kun yksi puuttuu se korvataan tuhannella turhalla.
- questão
Uskovan mielestä terveyskin on vain sairaus nimeltään
sairauksien akuutti puutostila.
- Mikä missä
Ja millähän tavalla se tänään syömäni karjalanpaisti oli kilpailua?
Vain parhaat yksilöt päätyvät paisteiksi. Kitukasvuiset ja vasikkana / porsaana kuolleet jäävät niin sanotusta rannalle.
- FUCKIFUU
Heteroilla on tapa kilpailla vähän kaikesta. Toista se on kristityillä, ollaan kiinnostuneempia kankaiden väreistä ja kimalteista.
- Oma kilpasarja
Kaikki tuntemani uskovat kilpailevat vain typerimpien pohjanoteerausten esittämisessä.
"Homous johtuu demoneista".
"Maailma on 6000 vuotta vanha."
Jepjep. Varmasti ihan joo.
Saatte kuulkaa kilpailla ihan itse keskenänne tuossa sarjassa,
johon ei kukaan normaali tervejärkinen voi edes osallistua.Mielipuolisia aloituksia täällä.... Mitä järkeä tässäkin??? Kilpailuhenkiset kaverit kilpailevat, ei se riipu siitä mihin uskoo tai on uskomatta.
- Herra rakastaa
Uskovainen on parhaimmillaan vakavasti sairaana.
Silloin hän saa mielestään runsaasti Herran rakkautta. - Mikä kirvelee
Ateistin elämäntapa on sitä, että millään ei ole mitään väliä, ei ole olemassa mitään toivoa, elämä on täysin toivotonta, ei ole Jumalaa, ei pelastusta, ei ole päämäärää mihin oltaisiin menossa, ei ole oikeastaan mitään eettisiä sääntöjä, koska elämällä ateistien mukaan ole mitään tarkoitusta.
Mihin he sitten kuluttavat aikansa, kaiveletteko suku kalleuksianne tai parempiin asentoihin pöksyissä tai pitää kättä höusuissa pitäen seuraa pikkuveijarille esim.julkisesti aiheuttaa ympäristölle tarkoituksella vaivautuneen tunnelman.
Toinen kummallisuus on ateistin vessakulttuuri. Minkä takia miehillä on tarve tähdätä vessanpöntön vesiosaan aiheuttaen kuuluvan lorinan?- sattuiko
Onneksi Suomessa on rikoslaki, koska muutenhan kaltaisesi sairaat hihhulit polttaisivat edelleen ateisteja noitina roviolla. Sellaisia ovat "lähimmäisrakkaat" hihhulit. Lähimmäisrakkaus on yhtä olematonta kuin heidän jumalansa.
- mikä kirvelee
sattuiko kirjoitti:
Onneksi Suomessa on rikoslaki, koska muutenhan kaltaisesi sairaat hihhulit polttaisivat edelleen ateisteja noitina roviolla. Sellaisia ovat "lähimmäisrakkaat" hihhulit. Lähimmäisrakkaus on yhtä olematonta kuin heidän jumalansa.
Ateisti on valmis hakemaan johtajan paikkaa, vaikka ei tietäisi johtamisesta edes alkeita. Loppumaton usko omiin kykyihin tekee sen, että ateisti kurkottaa kuuseen ja päätyy katajaan tajuamatta edes missä meni vikaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1514513Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1923127Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi982771Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis212753Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1352582Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos352037Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu531986En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131845Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat121839Olet ainutlaatuinen
Sinussa on jotain, jota en osaa oikein edes pukea sanoiksi. Jotain paljon syvempää, kuin ulkoinen ihanuutesi. Jotain ain381109