Olen

nähnyt ja kuullut seuraavaa.

Genio on pummi ja dazu on komea sankari.

Niin!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

dazu on ihannemieheni
vastakohta

Äänestä

Kyseessä siis lienee avioliiton sisäinen, sitä repivä vaikeaksikin luokiteltava ristiriita varsin merkityksellisestä näkemyserosta, joka aiheutuu subjektiivisesta mielipide erosta puolison ja hänen puolisonsa mielipiteestä ja sen tulkinnasta toisen puolison omassa mielessä myllertävästä mielipiteestään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kirpelan aviomies kirjoitti:

nähnyt ja kuullut seuraavaa.

Genio on pummi ja dazu on komea sankari.

Niin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu