Kuntouttava työtoiminta!

NimeniOnMerkkini

Kuinka olette päässeet tästä eroon tuntuu että tämä on se viimeinen asia mihin ihminen pakotetaan. Ensin olet työkkärissä josta työnnetään Typpiin ja siellä jos et allekirjoita tietojenluovutusta ja lähde tekemään tämän johdosta aktivointisuunnitelmia sinut lähetetään takaisin työkkäriin.

Siellä joudut henkilölle joka hoitaa kuntouttava työtoimintaa ja sulle löytyy taas paikka, voiko tästä väistää ilman karenssia?

Jos joudut karenssiin niin sosiaalitoimisto ei pitkään katsele vaan viestiä menee työkkäriin että miksi tälläinen täällä ja sulle varataan aika taas Typpiin ja kierre on valmis.

Periaatteesta en suostu ilmaistöihin, ne on poissa aina tavalla tai toisella oikeilta palkansaajilta. Olen ollut töissä aikasemminkin en ole kuntoutusta tarvitseva ihminen millään tavalla ja koen tämän alentavaksi.

Kysymys onkin!

Kuinka tästä perkeleestä päästä eroon ja väistää Kuntouttava työtoiminta?

3

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyhjäntoimittaja

      äääh, kunhan menet leikkimään sinne tekeväsi tärkeitä töitä
      ja todellisuudessa teet täysin turhanpäiväsiä hommia koska natsikessut käskee

      mutta suosittelen silti lämpimästi hankkimaan töitä ihan omatoimisesti.
      jos omalta paikkakunnalta ei löydy niin harkitse työn perässä muuttamista...

    • rengasmatoa/osjuutta

      joka renkaassa on vähintään 20

    • 12333

      Nythän tuo on hyväksytty tällä päivämäärällä.Ei muuta kuin kaikki tmt ttt saavat nyt hypihypi typpiin vaikka vähän nyppii.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2243
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      56
      2176
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      7
      1407
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      77
      1395
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1150
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1123
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      989
    Aihe