Siskot! Mitä mieltä olette? Onko kolmekymppinen parhaimmillaan luonnollisena vai kuuluvatko pidennykset (hiusten, ripsien, kynsien) jo tavalliseen kauneudenhoitoon?
Itse olen luomu hiuksista ripsistä ja kynsistä. Hoidan toki itseäni ja käytän meikkiä ja olen mielestäni aina huoliteltu.
Itse olen luomu hiuksista ripsistä ja kynsistä. Hoidan toki itseäni ja käytän meikkiä ja olen mielestäni aina huoliteltu.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mielestäni luonnollinen on kauniimpaa iästä huolimatta, halutessaan parhaita puoliaan voi korostaa kevyellä meikillä. Tärkeintä tietysti on mikä itsestä tuntuu hyvältä.
Riippuu kuinka luonnonkaunis on. Jos on todella "ruma" (jokainen on omalla tavallaan kaunis), niin sillon se tietysti näyttää paremmalta jos on asioita jotka parantavat ulkonäköä.
Itse ainakin käytän pidennyksiä ja meikkaan vähän normaalia vahvemmin, mutta onhan luonnollisuus toki hienompaa. Ja parhaita puoliaan kannattaa siis korostaa vähän meikillä (jos siis haluaa) :)
Vaikka kysyitkin vain siskoilta, niin vastaan, että on.