Karvaiset jalkakarvat miehellä

Apinamies4ever

Olen 18v poju ja ''kärsinyt'' todella karvaisista jalkakarvoista 14-vuotiaasta lähtien. Murrosikä alkoi 12-vuotiaana ja todellakin nopeaa kasvoi nuo jalkakarvat eli todellakin ollut oikeastaan 14-vuotiaasta lähtien samanlaiset kuin nyt. Vituttaa sinänsä kun en uskalla mennä uimaan,käydä saunassa kavereiden kanssa tai pitää sortseja kun porukka tulee varmasti sanomaan nuista mun karvaisita jaloista. Rippi koulussa nuista mainittiin ku kävin saunassa ja mua kutsuttiin silloin apinaksi.. Ihmetten kyllä sitä että käsissä ei ole vielä paljon karvoja ja mahakarvoja ei ole juurikaan ollenkaan... Ja isälläni ei ole lähelekkään yhtä karvaiset jalat ku mulla. Mulla on tosi tummat ja 2-2,5cm pitkät karvat ja siitä on tiheästi. Oon miettiny laserleikkausta että sais kokaan pois ja säästänyt siihen rahaakin mutta näyttäs nii tyhmältä ku olis posliini jalat.. En uskalla seurustella kenenkään tytön kanssa koska luulen että mun ikäiset tytöt juoksisivat kirkuen karkuun ku näkis ne.. Eli mitä tässä pitäs tehä? Vinkkejä tähän :/

4

2278

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • neuvvo

      Itsellänikin oli jotenkin karvaiset jalat jo 13 vuotiaana, mutta ne olivat niin vaaleita vielä. Nyt 20 ne ovat hieman tummuneet. Kukaan ei onneksi ole sanonut niistä mitään paitsi munakarvoista yksi mun kaveri sanoi joskus 9 vuotta sitten kun saunottiin ja hänellä ei ollut mitään, mutta minulla oli. No 18 vuotiaasta asti on karvat jo näyttäneet kuten muillakin. Ei tartte enää peitellä uikkareilla munia. Koeta vaan kestää.

    • sugar1

      Laseria ei kannata miettiä jos et tosiaan haluu loppuelämäkseks posliinijalkoja. Kato jonkun kauneushoitolan sivuilta sokerointia, moni paikka tekee miehilleki. Siinä se karva poistetaan juurineen ja pitäis muutamien kertojen jälkeen kasvaa hennompana sitten takasin.---> http://www.sokerointi.info/

      Ja täällä samanikänen vastakkaisen sukupuolen edustaja, jos joku susta oikeesti tykkää niin ei kyllä vaan joidenkin jalkakarvojen takia juokse karkuun tai on kyllä tyhmä :D toivottavasti oli jotakin apua!

    • esmess

      Mun mielest miehil kuuluukin olla karvaset jalat. Oon ite kans 18 ja ööö kaikki? ikäseni pojat mitä oon nähny rannoil ja muutenki, ni niil on ollu ees jonkun verran jalois karvoi, enkä oo huomannu et ketään ois kiinnittäny huomii jos jollain on ollu tosi tiheesti sitä karvaa, eikä tyttöi ainakaan oo haitannut.

    • Anonyymi

      Kommentti aidosta elämästä: Olen syntynyt vuonna 1986 eli tällä hetketkellä (07/2024) olen 38-vuotias mies. Sääri- ja reisikarvat alkoivat kasvaa, kun olin noin 12-vuotias. Tuolloin häpesin sitä, kun muilla ei kasvanut ja kuljin aina farkuissa.
      Kun olin yläasteella seitsemännellä luokalla näin liikuntatunnilla pari kaveria, joilla oli valtavan tuuheat ja tummat säärikarvat. Tuolloin he olivat samanikäisiä kuin minä eli 13-14-vuotiaita. Nuo pojat saivat muutamia kommentteja karvoistaan mutta ne olivat kateellisten tyyppien kehuja: ”Kunnon turkki äijällä”, ”Ei tuu talvella kylmä”.
      Samaan aikaan olin itse verhoutunut pitkiin housuihin.
      Muistan hetken kun päätin paljastaa karvaiset sääreni. Saman tien naiset ja miehet alkoivat kommentoimaan asiaa: olin 15-vuotias, rippileiriltä juuri päässyt ja sain useasti kuulla kommenttia kuinka karvainen olen. Minulla on. luonnostaan isot lihaksikkaat pohkeet, joita ei tarvitse juurikaan treenata. Päätin että en jaksa enää ”hävetä” vaan annoin karvojen kasvaa.
      Monessa parisuhteesss juuri jalkakarvoja on kehuttu kunhan vain muistaa trimmata intiimi paikoista.

      Kaikille niille nuorille miehille, joilla sääri- ja reisikarvat alkaa kasvaa, sanon näin: Ole ylpeä karvoistasi, älä sheivaa. Ei ole mitään seksikkäämpää kuin karvainen nuori mies, joka on ylpeä itsestään ja luojan suomasta genetiikasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      196
      22592
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      99
      9879
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      54
      7748
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      102
      6529
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      193
      6247
    6. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      67
      5861
    7. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      61
      5350
    8. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      51
      5243
    9. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      124
      4890
    10. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      108
      4592
    Aihe