Erosimme eksäni kanssa puolisen vuotta sitten, koska ihastuin toiseen mieheen. Luulin, että meidän tarinamme oli ohi jatkuvan riitelyn takia. Muuten suhde oli täydellinen. Rakastimme toisiamme palavasti, eikä se tunne tuntunut laantuvan. Seksiä oli paljon, ja se oli ihanaa, hän huomioi minun tarpeeni, ja minä tyydytin hänet mielelläni. Näimme lähes joka päivä, ja silti aina oli ikävä toista. Eksä ilmeisesti kaipaa edelleen, samoin minä. Eikä se ikävä ota laantuakseen. Pitäisikö minun siis ottaa riski, ja ottaa yhteyttä?
Ikävä ei ota laantuakseen, pitäisikö vielä yrittää?
8
124
Vastaukset
- Setä Toivo
Jos riitelitte silloin niin mistäs tiedät ettette riitele nyt? Silloin menetät kaksi miestä ellet jää tulehtuneeseen suhteeseen vain koska oot tehnyt jo 2 virhettä.
Ihastumisia tulee ja menee. Jos nyt niin polttelee exä mieles niin punnitse raakasti nykyises ja exäs hyvät ja huonot puolet. Valitse sitten parempi ukko ja pidä se päätös sit! - Vieraileva sovinisti
Mitäs pahaa riitelyssä on? Mikä oli riitojenne pääsyy, eli kumpi oikeasti ottaa sen riskin, sinä vai hän?
- Jaa-a
Minä puolestani taasen kysyisin, logiikkaa tuohon: "jatkuvan riitelyn takia. Muuten suhde oli täydellinen"??
Jos riitely on jatkuvaa, miten tuohon voi liittää sanan: "täydellinen"??
- tertgertghfdx
No en nyt ihan kai ymmärrä... Olit tulen palavasti rakastunut eikä tunne ollut laantunut, seksiä oli ja kaikki oli mielettömän hienoa - ja ihastuit silti toiseen mieheen?!?!?!?
Mihin jatkuva riitely liittyi? Anteeksi vaan, mutta jos jatkuvasti riidellään, voiko parisuhde olla noin upea kuin kirjoitit?
Ja mistä riskistä sinä puhut? Exäsihän siinä riskiä on ottamassa, jos sinun kanssasi haluaa yritää, sillä sinähän se toiseen ihastuit?!
Puurot ja vellit ainakin sinulla on pahasti sekaisin. Kannattaisiko selvitellä ajatuksia hetken aikaa ihan yksikseen = ei mitään suhdevirityksiä kenenkään kanssa? - n23
Riitelyn pääsyynä oli eksän haukkuminen ja liika omistushalu. Uskoisin vain, että kumpikin olisi ottanut opikseen. Onhan se tyhmää noin ajatella, tiedän.
- Jaa-a, edelleenkin
"Riitelyn pääsyynä oli eksän haukkuminen ja liika omistushalu", , , mutta muuten täydellinen liitto???
- Haiseva vittus!
Laita nyt huora tulppa vittuus niin ei tee mieli naida jatkuvasti! Elämässä kun on paljon muutakin kuin saastainen naiminen!!
- L-O-S-E-R
Tainnut peräkammaripojalla ollut netti poikki ja ei oo saanut päivittäistä kääpiöhomopornoannosta, kun noin kiukuttaa:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3832517IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk751952- 1541489
Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten141336Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021231Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu48995- 125975
- 71882
Ruohonpolttoa Suomussalmella
Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla44880- 28843