Aloitin painonpudotuksen 10vko sitten ja paino tullut alas 11,5kg. Jee! =) Vielä on matkaa tavoitteeseen, mutta iloinen olen jo tästäkin. Mulla on ollut keinona syömisen aloittaminen eli syömällä laihtuu! Oon joutunut opetteleen uudestaan syömään tietyistä syistä ja paino lähti sen mukaan putoamaan. Syön terveellisesti ja monipuolisesti ja ennenkaikkea säännöllisesti. Nyt vasta bongasin tälläsen palstan josta voi saada vertaistukea. Kaikille vaan tsemppiä urakkaan ja voidaan hyvin! =)
Pakko hehkuttaa
hehku
6117
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Aina saa hehkuttaa,mutta pääsääntöisesti tukea on turha odottaa
Kiitti! =) Onko olemassa jotain muuta kannustavaa ja tsemppaavaa keskustelupalstaa aiheeseen liittyen? Olisi kiva kuulla muidenkin kokemuksia ja itse kanssa tsempata toisia. =)
kiloklubi on aika hyvä..Toki voihan tänne kerto paljonko kaloreita söi? Paljonko liikkui ja sellaista..mitä söi?
kiloklubi
Jee, paino tullut nyt alas 16kg! =) Liikuntakin on alkanut maistumaan oikein olan takaa kun askel on keventynyt. Vielä on n. 20kg pudotettavaa, mutta suunta ja vauhti on hyvä. Ja ennenkaikkea motivaatio on kohdillaan. Kaikille laihduttajille supertsemppiä tänne kanssa! =)
Hienosti oot laihduttanut.Mulla alko kans painontipudotus viime marraskuussa ja silloin 112 kg nyt vajaan puolen vuoden päästä on painoni 86kg eikä enää tarvetta tiputtaa lisää,nyt vaan pidetään tää paino niin kaikki on ok.Kyllä kannatti tiputtaa painoa kun jalkakin nousee toiseen tapaan lenkkipolulla ja olo on muutenkin todella hyvä