En tiedä onko kenelläkään toisella karvaisella naisella ongelmana ettei kehtaa aloittaa seurustelua tämän runsaan karvoituksen vuoksi. Kamala ajatuskin että olisi karvaisena ilkosillaan miehen edessä tai mies näkisi/tuntisi ajetun sängen. Tehokkaasti eristää ja pilaa mahdollisuuksia tällainen karvainen ominaisuus. Tietysti ihmisillä on pahempiakin vammoja mutta tämä on sellainen inhottava vaiva.
Karvainen nainen ei kelpaa
7
450
Vastaukset
- Erilaisuus
Karvoitustakin on niin monenlaista. Jollakin naisella "ylimääräistä" karvoitusta esiintyy esim. säärissä ja toisella reisien alueella. Joku taas kärsii kasvojen alueella olevasta karvoituksesta.
Voisitko siis täsmentää, millainen oma karvoituksesi luonnontilassa on? - apiskuukkeli
Täällä on kuule ihan sama tilanne! Mulla siis epänormaaleilla alueilla liiallista karvankasvua naisilla... Ja siis tummaa ja vahvaa karvaa. Nyt aloitettu valohoidot, toivotaan että tuottaa tulosta! :)
- Ristiverisekakarva
Jos kokee, että on liikakarvoitusta, kannattaa käydä lääkärissä keskustelemassa, onko hormonitoiminnassa jotain vikaa. Suomalaisella naisella ei kuulu olla kovin karvaiset reidet, selkä, vatsa, rinta tai parta-alue. Silloin todennäköisesti hormonitoiminnassa on jotakin vikaa tai kärsii muusta syystä hirsutismista.
Se sijaan jos on vaikkapa "etelämaalaiseen" tapaan tumma ja vahvakarvainen, niin enpä usko, että se haittaa, kun sopiva mies kohdalle osuu. Tummalla naisella luonnostaankin karvat ovat näkyvämmät ja vahvemmat kuin blondilla. On blondillakin karvaa, ohut ja hento blondikarva koetaan vain eri tavoin, se on "suloista nukkaa" tai jotain sinne päin. - krähkrähkräh
Mene vahaukseen, sokerointiin tai laserhoitoon. Kaikki, kyllä maksaa. Jos osaat, voit itse itse tehdä.
- karvakääkää
Täällä eräs karvainen nainen ja pieni tarinan tynkä. MInä tutustuin mieheeni netin kautta ja lopulta tavattiin. Luonteet niin samanlaiset ja muutenkin kaikki vain natsasi yhteen. Mutta mutta minun ongelmana oli juurikin karvoitukseni (parta, viikset, selkä, kädet, jalat jne) Eikä muuten mitään hentoista vaaleaa vaan paksua mustaa karvaa.
No olimme tapailleet jo jonkin aikaa, kunnes suoraan kerroin miehelle, että tämmöinen on tilanne ja asialle en juuri mahda mitään. Arvelin että hän juoksee karkuun pää kolmantena jalkana, muttei niin tapahtunut.
Juttelimme asiasta ja mies sanoi, ettei häntä haittaa ja, että hän rakastaa minua sellaisena kuin olen.
Nyt tässä porskutellaan viidettä vuotta ja edelleen rakastuneina :)
Kannattaa vain rohkaistua kertomaan asiasta.- -------
Oletko ikinä tutkituttanut asiaa lekurilla, kun kerran mainitsit ettet mahda asialle mitään? :)
- karvakääjää
On tutkittu. Hormonit ok ja kaikki muukin kaikin puolin ok, mistään sairaudesta ei ole kyse.
Laseria olen ottanut kasvojen alueelle, joka on myös huomattavasti auttanut, muttei poistanut ongelmaa kokonaan. Eli edelleen sheiverillä ajelen kasvot päivittäin (parta ja viikset).
Muualle vartaloon en ole laseria ottanut, kun ne poistot maksavat mansikoita, ikävä kyllä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1603273Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from1002543Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä582400Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276902316Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen72126Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue291595Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling351367Taas alkoi soidinmenot.
Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis81340- 831327
- 691137