En tiedä onko kenelläkään toisella karvaisella naisella ongelmana ettei kehtaa aloittaa seurustelua tämän runsaan karvoituksen vuoksi. Kamala ajatuskin että olisi karvaisena ilkosillaan miehen edessä tai mies näkisi/tuntisi ajetun sängen. Tehokkaasti eristää ja pilaa mahdollisuuksia tällainen karvainen ominaisuus. Tietysti ihmisillä on pahempiakin vammoja mutta tämä on sellainen inhottava vaiva.
Karvainen nainen ei kelpaa
7
418
Vastaukset
- Erilaisuus
Karvoitustakin on niin monenlaista. Jollakin naisella "ylimääräistä" karvoitusta esiintyy esim. säärissä ja toisella reisien alueella. Joku taas kärsii kasvojen alueella olevasta karvoituksesta.
Voisitko siis täsmentää, millainen oma karvoituksesi luonnontilassa on? - apiskuukkeli
Täällä on kuule ihan sama tilanne! Mulla siis epänormaaleilla alueilla liiallista karvankasvua naisilla... Ja siis tummaa ja vahvaa karvaa. Nyt aloitettu valohoidot, toivotaan että tuottaa tulosta! :)
- Ristiverisekakarva
Jos kokee, että on liikakarvoitusta, kannattaa käydä lääkärissä keskustelemassa, onko hormonitoiminnassa jotain vikaa. Suomalaisella naisella ei kuulu olla kovin karvaiset reidet, selkä, vatsa, rinta tai parta-alue. Silloin todennäköisesti hormonitoiminnassa on jotakin vikaa tai kärsii muusta syystä hirsutismista.
Se sijaan jos on vaikkapa "etelämaalaiseen" tapaan tumma ja vahvakarvainen, niin enpä usko, että se haittaa, kun sopiva mies kohdalle osuu. Tummalla naisella luonnostaankin karvat ovat näkyvämmät ja vahvemmat kuin blondilla. On blondillakin karvaa, ohut ja hento blondikarva koetaan vain eri tavoin, se on "suloista nukkaa" tai jotain sinne päin. - krähkrähkräh
Mene vahaukseen, sokerointiin tai laserhoitoon. Kaikki, kyllä maksaa. Jos osaat, voit itse itse tehdä.
- karvakääkää
Täällä eräs karvainen nainen ja pieni tarinan tynkä. MInä tutustuin mieheeni netin kautta ja lopulta tavattiin. Luonteet niin samanlaiset ja muutenkin kaikki vain natsasi yhteen. Mutta mutta minun ongelmana oli juurikin karvoitukseni (parta, viikset, selkä, kädet, jalat jne) Eikä muuten mitään hentoista vaaleaa vaan paksua mustaa karvaa.
No olimme tapailleet jo jonkin aikaa, kunnes suoraan kerroin miehelle, että tämmöinen on tilanne ja asialle en juuri mahda mitään. Arvelin että hän juoksee karkuun pää kolmantena jalkana, muttei niin tapahtunut.
Juttelimme asiasta ja mies sanoi, ettei häntä haittaa ja, että hän rakastaa minua sellaisena kuin olen.
Nyt tässä porskutellaan viidettä vuotta ja edelleen rakastuneina :)
Kannattaa vain rohkaistua kertomaan asiasta.- -------
Oletko ikinä tutkituttanut asiaa lekurilla, kun kerran mainitsit ettet mahda asialle mitään? :)
- karvakääjää
On tutkittu. Hormonit ok ja kaikki muukin kaikin puolin ok, mistään sairaudesta ei ole kyse.
Laseria olen ottanut kasvojen alueelle, joka on myös huomattavasti auttanut, muttei poistanut ongelmaa kokonaan. Eli edelleen sheiverillä ajelen kasvot päivittäin (parta ja viikset).
Muualle vartaloon en ole laseria ottanut, kun ne poistot maksavat mansikoita, ikävä kyllä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus33626Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va872012Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J50826- 47754
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va34728Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?184708Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke119705Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35692- 35640
Miksi tuota ei saada karkotettua Suomesta?
Sillä näkyy olevan ilmeinen suojaväri. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6af3161b-4cdc-4ca7-b6cd-1e745efd1a97127638