Nainen

mitä ajattelet naisesta joka myy itseään saadakseen vuokrahat nopeasti ja helpolla?

Siis siten että ne fyrkat jotka hän saa kassatyöntekijänä säästyvät sitten muihin menoihin.
7165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jos psyyke kestää, mikä ettei.
Kroppa on sinun, tee sillä mitä tykkäät.
Maailman helpoin rahantienuutapa ei ole. Ei sillä ettteikö asiakkaita saisi, mutta just tuo psyykkinen puoli.

Äänestä

ööööö, , , kävisikö vastaukseksi: Hän harjoittaa prostituutiota, eli on prostutioitu??

Äänestä

''mitä ajattelet naisesta joka myy itseään saadakseen vuokrahat nopeasti ja helpolla?''

Perus suomalainen naispuolinen korkeakouluopiskelija. Ihan kelpo ihmisiä.

Äänestä

Katuu takuulla joskus myöhemmin. On vain jotenkin irrottautunut omasta sisimmästään tai ei ymmärrä kunnioittaa naiseuttaan ja rajojaan. Ehkä ollut myös liian hyvä elintaso lapsuuskodissa, tarkoitan lähinnä hemmottelutasolla, ja siitä on vaikea luopua opiskelujen jälkeenkään (ehkä hän kouluttautuu siksikin hyväpalkkaiseen ammattiin?). Paljonkohan teillä olisi yhteistä? Tuskin kuitenkaan hyväksyy, jos asiaan puututaan puolella sanalla, vaikka ihminen itsesinänsä hyväksyttäisiinkin. Joutuuko siinä mukautumaan muutenkin aivan toisenlaiseen moraaliin, jotta romantiikka säilyisi?

Äänestä

mitä ajattelet naisesta joka myy itseään saadakseen vuokrahat nopeasti ja helpolla?

Ensinnäkin, että hän on kovahermoinen ihminen, oma henkinen puoli ei kestäisi,ainakaan ilman voimakkaita turruttavia aineita.

Toisekseen; hän poikkeaisi itsestäni myös sillä tavoin, että jos itsellä on pienet tulot, pyrin elämään niiden tulojen mukaan. Mielummin luovun epämukavasta työstä, josta saa paljon rahaa, kuin että osaisin nautiskella niistä rahoista. Rahalla saa aika vähän mitään mieluisampia juttuja maailmassa, ei tule ihan heti mieleen mitään sellaista, jossa rahasta oli suuri hyöty. Toki, jos lapsi olisi todella sairas ja se olisi ainoa keino saada nopeasti rahaa, saattaisin harkita.

Äänestä

PILLU.

Äänestä

Ihan typerää ja kielet kalkattavat ja sun maien on mennyt..jos sitä nyt ennekään on ollut. Tee vaan asiallista duunia ja lue eteenpäin jos haluut lisää fyrkkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


arpi sielussa kirjoitti:

mitä ajattelet naisesta joka myy itseään saadakseen vuokrahat nopeasti ja helpolla?

Siis siten että ne fyrkat jotka hän saa kassatyöntekijänä säästyvät sitten muihin menoihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu