HUONOT TYÖKOKEMUKSET- Ei tee mieli töihin

madworld1

Itse tunto on maassa. Olin viime syksynä töissä vaateliikkeessä. Työkaverit ja myymäläpäällikkö olivat painostavia, hyvää työtäni ei arvostettu/huomattu. He olivat niin kuumottavia, ja kokoajan sai olla paskat housussa. Olin kuitenkin hyvä käytöksinen, ja ystävällinen asiakkaille. Pelotti ottaa asiakkaisiinkaan yhteyttä, kun he mulkoilivat vieressä. Kun olin yksin, niin myyminen oli niin mukavaa. He ottivat uuden työntekijän tilalleni.
Kesää kohden kävin kysymässä uudelleen töitä sieltä, mutta he etsivät työhön sosiaalista henkilöä. Eli siis minut leimattiin epäsosiaaliseksi. Tämä tuntui todella pahalta, sillä olin panostanut niin paljon. Olin aina iloinen ja hymyilin.
Huonot työkokemukset ovat vaikuttaneet tilanteeseeni. Kesätyöläisiä/Osa-aikaisia kohdellaan huonosti, ihan kuin orjaa. Mutta eihän me työntekijät sille mitään voida, sillä heti he löytävät uuden tilalle - on tyydyttävä siihen mitä on. En kehtaa enää edes yrittää hakea kauppaan töihin. Muihinkin työpaikkoihin hakemista harkitsen tarkoin.

2

567

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juups..

      Lähde ulkotöihin raskasta fyysisesti mutta ei kovin henkisesti.on kuin kuntosalilla olisi 8tuntia jos vain kunto kestää.

    • Vika ei ole sinussa...

      Harmi, että työkokemuksesta jäi huono fiilis. Mutta muista että jos yritit parhaasi niin onnistuit hyvin. Ole ylpeä itsestäsi! Kokeile jotain muuta työpaikkaa, siellä työtäsi taas voidaan arvostaa :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      94
      1669
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      126
      1549
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      76
      1355
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      30
      1272
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      123
      1098
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1001
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      998
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      22
      967
    9. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      66
      848
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      46
      773
    Aihe