Kotiteollisuus

Niin olisko jotain hevi bändejä jotka tekis saman tapasta musiikkia kun kotiteollisuus?Tuli mieleen kysyy tuolt aiemmasta kysymyksestä :D
6990
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No vaikkapa Mokoma. Vaikka ei kyllä ihan samanlaista ole (vaan parempaa :) Vivahteikasta suomenkileistä Thrashia.

Ja sellaiset juntin kuuloiset KT-kopiot joita olen kuullut eivät ole innostaneet minua yhtään. Mitä niitä nyt on, Ruoska, Wasara, Rautakello... blääh. Laittaisivat nimeksi edes vaihtovirtageneraattori! :)

Äänestä
  • mokoma on kyllä samaa luokkaa mut vaan parempaa....kesän livekeikoilla mokoman jälkeen esiintynyt kotiteollisuus oli VAISU!!!
    Mokoma mätti niin että kylä raiku :)

    Äänestä

ei ole.
Todella surkeaa ei- melodista rämpytystä

Äänestä

Kyllähän noita kopioijia on ilmaantunut, mutta eivätpä häävejä ole.

Yksi vanhempi bändi, joka ansaitsee maininnan, on kuitenkin Maj Karman Kauniit Kuvat (Nykyään vain Maj Karma).

Uusista bändeistä Wasara on osoittanut eniten potentiaalia, vaikka ei heidänkään debyyttialbuminsa nyt mikään mestariteos ole.

Äänestä
  • Toivottavasti et tarkoittanut viestissäsi verrata Kotiteollisuutta ja Maj Karmaa, koska kyseisillä yhtyeillä ei ole juurikaan yhteistä. Kiitos luojan. On se Maj sen verran persoonallista rämpytystä... Suosittelen. Hyvä bändi, toivottavasti Sodankylä räjäyttää potin!

    Äänestä

  • Piirinen kirjoitti:

    Toivottavasti et tarkoittanut viestissäsi verrata Kotiteollisuutta ja Maj Karmaa, koska kyseisillä yhtyeillä ei ole juurikaan yhteistä. Kiitos luojan. On se Maj sen verran persoonallista rämpytystä... Suosittelen. Hyvä bändi, toivottavasti Sodankylä räjäyttää potin!

    Maj Karman ensimmäiset tuotokset ovat ehkä erikoisia, mutta eipä nämä uudemmat nyt mitenkään kovin omalaatuisia ole.
    Verrata ei ollut tarkoitus, mutta eivät bändit nyt NIIN erilaisia ole vaikka toinen luottaakin suoraan survomiseen ja toinen vähän siellä survomisen seassa häröilee.

    Mainioita bändejä molemmat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


heavy kirjoitti:

Niin olisko jotain hevi bändejä jotka tekis saman tapasta musiikkia kun kotiteollisuus?Tuli mieleen kysyy tuolt aiemmasta kysymyksestä :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu