Onko naiset koskaan tyytyväisiä

miehen ulkonäköön?
Vai etsiikö naiset koko ajan uuttta ja muita miehiä?
10172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Hau Hau ja Miu Mau!

Sitä se on aina ollut.

Koirat jahtaa kissoja. Kissat on nirsoja ja itsepäisiä, niitä ei määräillä.

Äänestä

Tämä on helppo kysymys: naiset on tyytyväisiä niin kauan, kun tuntevat olonsa turvalliseksi ja arvostetuksi omassa kontaktiverkostossaan olleessaan kyseisen miehen kanssa. Siihen vaaditaan mieheltä jossain suhteessa a) fyysistä miehekkyyttä ja b) varmuutta ammatillisissa asioissa, eli on arvostettu siinä työssä tai muussa jutussaan mitä tekee.

Jos a) tai b) jompikumpi lässähtää kriittisen arvon alapuolelle (riippuu naisen tasovaatimuksesta asioiden suhteen) niin nainen alkaa vilkuilla muualle... eli vähemmän hyvännäklöisille miehille työttömyys ja siitä seuraava itsetunnon mahdollinen romahtaminen on myrkkyä jos ovat kauniin naisen kanssa, esim. Myös rullatuoliin joutuminen esim. onnettomuuden seurauksena, valitettavasti.

Rakkaus on sillei pinnallista kuitenkin.

Äänestä

Unohdit kokonaan, että kaikki naiset eivät ole noin pinnallisia.

Äänestä

Miehen muilla ominaisuuksilla on naiselle enemmän merkitystä kuin ulkonäöllä. Merkillistä kyllä tässä on se, että naiset jotka mielletään pinnallisemmiksi eivät kuitenkaan laita painoarvoa miehessä ulkonäköön vaan luonteeseen. Miehet taas, jotka muuten eivät ole pinnallisia laittavat painoarvon naisessa hänen ulkonäköönsä.

Kysymykseen vastaus :
...Nainen on tyytyväinen hyvään mieheen, joka on tavallisen näköinen, mutta jolla on LOISTAVA HUUMORINTAJU ja joka osaa HURMAAMISEN TAIDON.

Äänestä

Suurin osa naisista(ämmistä) on aika perseestä. EI kannata stressata, nussiminen on se mitä haluat tehdä, pyyhkiä mulkun verhoihin ja olla kuin et välittäisi paskaakaan siitä hylkiöstä. Se jää kaipaamaan sua ja sä vaan muistat pitää sen vaan panona. Julmaa. Mutta anna itsesi heille alasti ja herkkänä, tuntevana poikana, ne syö sut napsnaps. Koska naiset ovat perseestä.

Minä tiedän. Piste

Älä lässytä ja vinetä. Jos sanon jotain, se on niin. Et ymmärrä, ja miksi?

Olet perseestä.

Kun omaksut tämän asenteen ja tavan, saat pillua vaikka kympin naiselta. Nainen urpona väittää vastaan ja plaaaplaa, sä vaan vaikka ihan läppänä kävelet verhoille ja pyyhit sillä kyrpäsi. Naurat ja mietit miten hyvältä tuntuu. Se fiilis on aivan mahtava. Ja perseestä olevat ihmiset tietysti vinkuvat. Vitun apinat. Aina banaanin perässä. Haha

Äänestä
  • Minulla on säleverhot, tervetuloa kylään.

    Äänestä

Jos käyttää munastaan termiä kyrpä, niin se kuvaa aika isoa lerssiä.
Minulla on kolminkertainen poprilli. Se on jo kyrpä.

Äänestä
  • Poprilli on tuotenimike ja voi tarkoittaa myös minimakkaraa tai nakkia...hmm..Poplerssi...mahtavan makuinen juustotäytteinen uunimakkara...taidan vaihtaakin Atrillini siihen...

    Äänestä

Mä olen täysin tyytyväinen mieheeni, en osaa kuvitella etten olisi, en ole ollut sellaisessa tilanteessa muissakaan suhteissa, vain miesmakuni on aikuistunut.

Äänestä

Voi elämä, samaa paskaa vuodesta toiseen tän palstan sisältö. Naisettomat haukkuu naisia, naisissa kaikki vika. Ei juma mitä pelleilyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei ole. kirjoitti:

miehen ulkonäköön?
Vai etsiikö naiset koko ajan uuttta ja muita miehiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu