Nuorisotyöttömyys 4%?

Mitä tuossa uutisissa äsken sanottiin, että nuorisotyöttömyys on oikeasti 4&

(Pakko kysyä tältä palstalta, kun työttömyys palsta on tuhon oma)
4149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

En uskoisi tuohon.... Paljon on työttömänä nuoria vai laskeeko ne tuon prosentin ulkopuolelle myös esim. työpajalaiset? Itse olen nuori ja vailla töitä... Kukaan ei ota, kun ei oo kokemusta.

Äänestä
  • Älä sure. Sitten kun on kokemusta, olet liian vanha ja kokenut. Jos pääset joskus johonkin parempaa hommaan, huonompaan tai vasta-alkajan hommiin ei kokemuksen vuoksi enää oteta. Sen uran kun pitäisi kulkea vain ylös päin tai sitten se kulje mihinkään päin.

    Äänestä

Valhe - emävalhe - tilasto

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitäh?5 kirjoitti:

Mitä tuossa uutisissa äsken sanottiin, että nuorisotyöttömyys on oikeasti 4&

(Pakko kysyä tältä palstalta, kun työttömyys palsta on tuhon oma)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu