Taas kerran yritän katkaista suhteemme. Rakastan miestä mutta hän kohtelee minua kaltoin. Mies tietää valtansa minuun ja sitähän käyttää. Yritän kovettaa tälläkertaa itseni, en ota mitään yhteyttä häneen enkä vastaa hänen yhteyden ottoonsa. Vaikka se tekee kipeää, mutta tämä välimatka tehnyt tehtävänsä , liianmonta kilometriä, petettyjä lupauksia ja omituisia juttuja. Aikaa on kulunut tapaamistemme välissä joskus useita kuukausiakin mutta olemme yhtedessä toisiimme päivittäin skypessä. Tänään heräsin että elän tavallaan painajaisessa ja minun ei ole hyvä olla. Jos hän rakastaisi minua , ei hän sanoisi etten saa tulla kuten nyt. Mikä loukkaus, mutta se herätti minut. Olen hänelle hyödyke jota voi käyttää kun se hänelle sopii. Ja minä olen antanut käyttää itseäni hyödyksi kun rakastan. Ystäväni varoittivat , tajuan sen nyt mutta rakastuneena olen ollut sokea ja ystävien puheet kokenut mustamaalauksena ja joidenkin tavallaan kateutena.
Eikä ole ensimmäinen kerta kun kieltää minua tulemasta, ei mitään selityksiä että miksi. Kummalinen parisuhde. Ehkä hänellä on siellä joku toinen etäsuhde. En tiedä. Olen hölmö ja loukkaantunut. On nöyryyttävää tajuta kuinka minua on rakkaudessa käytetty hyväksi.
Sairastuin vakavasti, eikä hän edes soittanut kysyäkseen vointiani.Ei tullut katsomaan eikä mitenkään huomioinut minua. Senkin annoin anteeksi ja liian paljon muutakin. Enää en taivu, nyt on suunta eteenpäin ja hän menneisyyttä ja sinne jää kauas missä saa olla itsensäkanssa kaikessa rauhassa minulta.
Hän siellä, minä täällä....
Takkutukkatakutta
0
179
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045241Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325996SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32515677Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011203Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17110805Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369681Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858478Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236491