Kirjoitetaan tänne stereotypioita ilman mitään kilpailua mikä tyyli on parempi ja ilman mitään turhia löpinöitä.
Tähän tyyliin:
90 -2000 LUVUN HIPHOPPARI/ RÄPPÄRI/GANGSTA.
Käyttää liian isoja farkkuja ja huppareita mielellään merkiltään karl kani rocawear ja pellepelle. Kengät on joko niken valkoset air force 1 tai timberlandin kellertävän beiget saappaat. http://3.bp.blogspot.com/-Cs7F4O6Emls/UzB9YGAbQCI/AAAAAAAAANI/kCdoFKAhreY/s1600/177909_255369174573561_372965958_o.jpeg
Päässä on joko fitted mallinen suoralippainen baseball lippis, doragi tai bandanna käärittynä pään ympärille. Kaulassa roikkuu kultainen tai hopeinen ketju helkutin isolla riipuksella.
Omistaa pitbullin /amstaffin/ rotikan tai jonkun muun saman tyyppisen koiran.
http://ruggedhiphop.blogspot.fi/2014/03/rapparit-ja-koirat-rappers-and-dogs.html
Farkut roikkuu puol persiissä ja lippa vinossa. Huppu usein päässä.
Ottaa gangstereista mallia. Katu uskottavus tärkeää.
Tykkää isoista autoista(katumaastureista, bmw ja jenkkiraudoista. Autossa pitää olla isot kromi vanteet.
Vihaa skinareita poliisia ja rasismia yli kaiken.
Kengän nauhat auki useimmiten.
Hämärä bisneksiä.
Asennetta ja egoa pitää olla vähintäänkin liikaa.
Musiikki mm. notorious b.i.g, tupac, nwa, mobb deep, jay z.
Ja nämä nimen omaan stereotypioita. Älkää ottako liian vakavasti.
Seuraavaksi joku voisi kirjoittaa minkälainen on stereotypinen hipsteri, hevimetal mies, kasari rokkari, skeittari, nyky poppari, nyky teini, jne..
Ihan vaan huvinvuoksi.
Stereotypioita
4
500
Vastaukset
- jyväskylän hurtta
Lisään tuohon vielä että erillaiset pelipaidat ja jenkkifutis ja baseball takit ovat todella suosittuja räppäreillä. Myös army tyyliset maasto kuvioiset vaatteet olivat suosittuja ysäri hiphop piireissä.
- black metal
eikö hevi ja kasari ole melkein sama asia?
- Tietämätön
Jostain syystä olen aina ajatellut kasari rokin ja glam rokin samaksi, ja hevin kunnon äijä örinäksi. No en ole asian tuntija.. Mitenkäs ne metalli musiikin tyylit eroaakaan toisistaan mitä niitä nyt onkaan? Joku hevari kertokoot.
- 17+19
Tietämätön kirjoitti:
Jostain syystä olen aina ajatellut kasari rokin ja glam rokin samaksi, ja hevin kunnon äijä örinäksi. No en ole asian tuntija.. Mitenkäs ne metalli musiikin tyylit eroaakaan toisistaan mitä niitä nyt onkaan? Joku hevari kertokoot.
Eiköhän kasari rokki ole tehty 80-luvulla oli se sitten heviä, glammia jne. mitä vaan rokkia. Itse en ainakaan käsitä miten joku voi sanoa nykypäivänä tehtyä musiikkia kasariksi vaikka se ajan tyyliä jäljittelisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1982747Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1582465Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061152- 64941
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait246860Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a21853Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies93820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka290811Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22738Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93719