Onko kenellekään tuttu yritys nummelasta ?
Kaverilla on palkat ja paperit saamatta ja muutenkin kuulostaa olevan outo firma.
Meillä on edellämainittu huoltoyhtiönä eikä mitään hoideta. Jos soittaa niin saattaa joku tulla jotain kattomaan muttei tee mitään mutta yhdelle naapurille laittoivat uuden jääkaapin pyytämättä vaikkei vanhassa mitään vikaa..
Nyt kun oli naapurin kanssa keskustelua niin kiinnitin huomiota pariin seikkaan. Pihoja en ole nähnyt kertaakaan siivottavan ja siitä kuitenkin joudutaan maksamaan. Yhtiön auto kuitenkin saattaa seistä pihassa ja kaverit vain istuvat sisällä jutellen iloisia. Piharoskiksia ei myöskään tyhjennetä koskaan vaan on asukkaiden kontolla.
Kerran soitin että naapurilla jäi avain (ja puhelin) sisään ja tarvitaan oven avausta, kesti yli 2 tuntia ennenkuin uudelleensoitosta sain vastauksen että naapuri voi soittaa itse. No naapurille puhelin ja oli kuulemma naisella toinen ääni kellossa ja sai oven avauksen puolessa tunnissa. Maksu käteisellä tai hinta moninkertainen ennen oven avausta... Todella ylimielistä "asiakaspalvelua"..
Tässä 7 kuukauden kokemukset eikä mitään hyvää sanottavaa. Muilla vastaavaa kokemusta tästä yhtiöstä ??
Vihdin rakennustekniikka
Angelfire
3
1077
Vastaukset
- Anonyymi
Moi,
Ei ole tuttu, mutta ehkä olisi järkevä pyytää tarjousta muilta? - Anonyymi
Juu kokemusta tuosta lafkasta, kaikki jää hoitamatta. Pysykää kaukana ja jos on huoltoyhtiönä niin kilpailuttakaa äkkiä.
- Anonyymi
On niillä ainakin harvinaisen röyhkeä asiakaspalvelu, töitä ei hoideta yhtään ja kuulin että työsuhteitakin vääntelevät miten huvittaa, lakipykälistä välittämättä. Ei missään nimessä asiallinen tai rehellinen firma.
Tämähän myytiin kotikatu oy:lle niin ei ole toivoakaan että tästä voisi mitään hyvää kuulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1842679Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 64921
- 67894
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20800Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait237797Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708