Minulla on Samsung tab. 10.2, note, 4G
Ongelmana on, että akunlatausaika on todella pitkä. laturi uusi ja alkuperäinen ja virta on kunnossa eli maksettu sähkölasku.. Kone on aika uusi.
Onko kellään samaa ongelmaa.
latausongelmaa
6
83
Vastaukset
Voi olla normaalia sillä tuossa on suuri akku. Mutta yleensä sen ei pitäisi kestää 6-tuntia pidempään.
- Roskaa koneessa
Pyöriiköhän sinnullakin jotain ylimääräistä roskaa kuluttamassa akkua, niiinkuin minulla ilmeisestikin tapahtuu ?
Katso viestiketju "siivousta" tältä palstalta. Minulla akkua kuluttaa android-käyttöjärjestelmä aika paljon, vaikka olen sulkenut kaikki aktiiviset sovellukset.
RAM-muisti on myös normaalia enemmän käytössä, vaikka mitään toimintaa ei pitäisi olla käynnissä. - android käyttäjä
Roskaa koneessa kirjoitti:
Pyöriiköhän sinnullakin jotain ylimääräistä roskaa kuluttamassa akkua, niiinkuin minulla ilmeisestikin tapahtuu ?
Katso viestiketju "siivousta" tältä palstalta. Minulla akkua kuluttaa android-käyttöjärjestelmä aika paljon, vaikka olen sulkenut kaikki aktiiviset sovellukset.
RAM-muisti on myös normaalia enemmän käytössä, vaikka mitään toimintaa ei pitäisi olla käynnissä."RAM-muisti on myös normaalia enemmän käytössä, vaikka mitään toimintaa ei pitäisi olla käynnissä. "
Ei siellä varsinaisesti mitään ole käynnissä, Android vaan pitää sovellukset välimuistissa RAM-muistissa.
Kannattaa jättää yöksi lataukseen, on sitten aamulla taas valmiina käyttöön.
Hyvin tuntuu kestävän moista käyttöä, itselläni galaxy tab 1 10.1" edelleen käytössä alkuperäisellä akulla. Kestää käyttöä 4 päivää.
Tämä uusi 12.2" hyytyy jo 2 päivän kuluttua vaikka tekisi mitä.Tekniikka kehittyy ja sitämukaa virrankulutus.
- lataamoon
Jossain palstoilla muistaakseni oli juttua Sampan latausongelmista, joihin ratkaisu oli latausjohdon liittimen puhaltelu puhtaaksi pölystä tms
Kuullostaa kylläaprillijutuklta, mutta kovasti sen puhaltelun kerrottiin auttavan....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271316
- 1001013
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89944Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede25927Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat299807- 97770
- 37673
- 109656
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.55613Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet141602